Emmanuel Adebayor viis ligi 56000 pealtvaataja ees Arsenali 77. minutil juhtima, Tottenhami päästis lisaajale Mido peavärav viis minutit enne normaalaja lõppu.

Lisaajal lõi Aliadiere 2:1 ja külalismeeskonna lootused kustutas Pascal Chimbonda omavärav. Selle poolfinaalpaari avamäng oli lõppenud 2:2 ja seega üldskooriga 5:3 finaali Arsenal.

Arsenali väravat kaitses hispaanlane Manuel Almunia. Eesti koondise väravavaht Mart Poom oli mängule üles antud vahetusmängijana.

Chelsea ja Arsenali finaalmäng toimub 25. veebruaril.

Meeskondade koosseisud:
Arsenal: Almunia, Hoyte, Toure, Senderos, Traore (Clichy 63), Walcott (Rosicky 63), Denilson, Silva, Diaby (Fabregas 79), Aliadiere, Adebayor.

Tottenham: Robinson, Chimbonda, Gardner (Rocha 73), Dawson, Assou-Ekotto, Ghaly (Huddlestone 80), Jenas, Zokora, Malbranque (Mido 80), Defoe, Keane.