Angela Merkel lehvitas kollast kaarti: Bundesliga jalgpallurid peavad mängimise asemel karantiinis olema

 (6)
Angela Merkel lehvitas kollast kaarti: Bundesliga jalgpallurid peavad mängimise asemel karantiinis olema
Müncheni Bayerni väravavaht Manuel Neuer teisipäevasel treeningul.Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa jalgpalli Bundesliga lootis koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud hooaega jätkata juba 15. mail, aga liidukanstler Angela Merkel otsustas, et mängijad ja treenerid peavad hoopis 14 päeva karantiinis olema.

Bundesliga klubides tehtud koroonatestidest on nädala jooksul osutunud positiivseks vähemalt kümme ja Merkel soovib karantiiniga nakatumisohtu vähendada, teatas Saksamaa pressiagentuur DPA.

Tegu pole punase, vaid kollase kaardiga, sest valitsus soovib, et mingil ajal võiks hooaeg jätkuda. Pallurid võivad karantiini ajal küll klubide treeningukeskustes viibida, aga muidu peavad nad välismaailmast eraldatud olema. Seega sai selgeks, et enne 22. maid kohtumistega ei alustata.

Hoolimata edasilükkamisest on endiselt tõenäoline, et Bundesligast saab esimene Euroopa tippliiga, kus kohtumistega jätkatakse. Inglismaa Premier League'i puhul räägitakse ettevaatlikult juuni algusest, aga reaalsuses tuleb inglastel mõnevõrra kauem oodata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)