Mäng võttis Alkmaari jaoks negatiivse pöörde teise poolaja alguses kui 1:2 kaotusseisust lasti endale kolme minutiga lüüa kaks väravat (46. ja 48. minutil). Sellisest hoobist enam ei toibutud ja nii tuli lõpuks vastu võtta kibe kaotus. Klavan viibis platsil kogu kohtumise ning 82. minutil teenis ta kollase kaardi.

Raio Piiroja ja Marko Meeritsa kodumeeskonnal Arnhem Vitessel oli samal ajal väga hea päev. Skooriga 4:0 tehti kodupubliku ees selg prügiseks RKC Waalwijkil. Esimese tunniga olid kõik väravad löödud, poolaeg Vitessele 3:0.

Vaatamata kaotusele säilitas Alkmaar 34 punktiga liidrikoha. Mängu rohkem pidanud PSV Eindhovenil on punkte 31 ja Enschede Twentel 30. Vitesse on 25 punktiga seitsmes.