Saranski Mordovia 2:3 Moskva Lokomotiv

Eestlaste sugulusrahva mordovlaste meeskond pidi kaotuse vastu võtma eelmise aasta seitsmendalt võistkonnalt Moskva Lokomotivilt. Kahe hooajaga Vene teisest liigast meistriliigasse tõusnud Mordovia ei jäänud klubi ajaloo esimeses meistriliiga mängus häbisse. Kirill Pantšenko viis meeskonna esimesel veerandtunnil isegi juhtima, aga paar aastat tagasi veel Vene koondises mänginud Dmitri Torbinski, Magomed Ozdoevi ja endise Tottenhami kaitsemängija Vedran Corluka väravad enne poolajavilet oli Mordoviale liiast, kuigi teisel poolajal suutis Jevgeni Osipov ühe värava veel tagasi lüüa. Kuus viimast aastat Horvaatia koondist juhendanud energiline Slaven Bilić alustas Lokomotivi treenerina võidukalt.

Moskva CSKA 1:0 Rostov

Eelmisel aastal meistriliiga kolmandal kohal lõpetanud CSKA võitis avaringis napilt Rostovi. Mängu ainsa värava eest hoolitses eelmise liigahooaja suurim väravakütt Seydou Doumbia (Elevandiluurannik). Talvel Meistrite liigas 16 parema hulka jõudnud Moskva klubi peab sel hooajal mängima nõrgemas eurosarjas ehk Euroopa liigas, sest Meistrite liigasse pääsesid Venemaalt vaid kaks paremat (Zenit ja Spartak).

Vladikavkazi Alania 1:2 Moskva Spartak

Vaatamata eelmisel hooajal saavutatud teisele kohale meistriliigas, soovis Eesti päritoluga Valeri Karpin meeskonna juhendamisest loobuda ja otsis enda asemele vana sõbra Unai Emery Hispaaniast. Karpin jätkab meeskonna ülemana. Viimased kolm hooaega Valenciaga head tööd teinud Emery algus Moskva klubiga oli väärt kolme punkti, kuigi mängupilt polnud üle ootuste hea. Nigeerlane ja klubi eelmise hooaja suurim väravalööja Emenike viis võõrsil mänginud Spartaki juba esimesel minutil juhtima, kuid Alania suutis viigistada Arsen Khubolovi väravast kümmekond minutit hiljem. Moskva klubi võiduvärav sündis mõned minutid enne lõppu, kui Vladikavkazi Anton Grigorjev õnnetult omavärava lõi. Spartaki kauaaegne põhiründaja Welliton tundub olevat teist aastat järjest varumängija, sest ka alanud hooaja esimeses mängus sai ta väljakule alles teise poolaja keskel.

Nižni Novgorodi Volga 1:0 Moskva Dünamo

Vaid tänu üleminekumängudele alanud hooajaks meistriliigasse püsima jäänud Volga võttis kodus üllatusvõidu Moskva Dünamolt. Aleksander Šulenini 69. minutil löödud väravast piisas seekord tugeva Dünamo alistamiseks. Moskva meeskonna koosseisu kuulusid teiste seas ka Vene koondislased Igor Semšov ja Aleksander Kokorin, samuti mängis kogu kohtumise kaasa kunagine Saksamaa koondislane Kevin Kuranyi.

Peterburi Zenit 2:0 Permi Amkar

Eesti koondise keskväljamehe Konstantin Vassiljevi koduklubil tuli raskes avavooru kohtumises võtta vastu selge kaotus valitsevalt meistrilt Zenitilt. Vene koondise põhitegijatest koosneva Zeniti mõlemad väravad lõi Aleksandr Keržakov, kusjuures teine värav sündis penaltist, kui kaheldava vea tegi Vassiljev.

Samara Krõlja Sovetov 1:1 Groznõi Terek

Kahe Vene keskpärase meeskonna duellis lepiti sõbraliku viigiga. Tereki värava lõi Oleg Ivanov, kodumeeskonnal aitas penaltist viigistada Luis Caballero.

Mahhatškala Anži 2:1 Krasnodari Kuban

Anži teenis nädala jooksul juba teise järjestikuse üheväravalise võidu, Euroopa liigas alistati samuti kodus Budapesti Honvéd 1:0. Vene liiga avavoorus Krasnodari tegid skoori Samuel Eto`o ja Lacina Traore. Kubani ainus värav sündis mängu avaminutil, kui omaväravaga sai hakkama kaitsemängija Joao Carlos Pinto Chaves. Mõlema meeskonna peatreenerid on aga tuntumad kui meeskonnad ise. Anži vägesid juhib treenerina peaaegu igas maailma otsas edu saavutanud Guus Hiddink, Kubani eesotsas on legendaarne Rumeenia jalgpallur Dan Petrescu.

Krasnodar 2:1 Kaasani Rubin

Krasnodari teine meeskond meistriliigas alustas liigahooaega paremini. Vaid linna nime kandev Krasnodari meeskond läks juhtima 41. minutil Yura Movsisyani väravast. 60. mänguminutil oli seis juba 2:0, kui sama mees penaltist eduseisu suurendas. 2008. ja 2009. aasta Vene meistri Kaasani Rubini auvärava autoriks oli Bibras Natcho 65. minutil.

Venemaa meistrivõistluste teises voorus ootab jalgpallisõpru ees taas mitu huvitavat kohtumist. Permi Amkar mängib kodus CSKA-ga, Dünamo sõidab Peterburgi, et kohtuda sealse Zenitiga. Ka Moskva Spartakit ei oota kerge mäng, sest vastaseks on esimeses voorus Dünamot üllatanud Volga.