Alex Fergusoni üllatav avaldus: Manchester Unitedis on mänginud vaid neli maailmatasemel jalgpallurit

 (19)
Keskel Eric Cantona, Paul Scholes ja Sir Alex Ferguson
Keskel Eric Cantona, Paul Scholes ja Sir Alex Ferguson AFP

Endine Manchester Unitedi peatreener Sir Alex Ferguson teatas, et ta juhendas oma pika Unitedi karjääri jooksul vaid nelja maailma absoluutsesse tippu kuuluvat jalgpallurit.

Ferguson sõnas oma uue raamatu ("Leading") reklaamiüritusel, et need neli tippmängijat olid Eric Cantona, Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo ja Paul Scholes.

73-aastase šotlase nimistusse ei mahtunud näiteks sellised staarid nagu David Beckham, Wayne Rooney, Roy Keane ja Rio Ferdinand.

"Ma ei taha alavääristada ega kritiseerida ühtegi suurepärast või väga head jalgpallurit, kes minu heaks 26 aasta jooksul mängisid, kuid seal oli vaid neli maailmatasemel mängijat: Cantona, Giggs, Ronaldo ja Scholes. Ja neist Cristiano oli nagu jõulukuuse tipus särav ehe," rääkis Ferguson Londonis Royal Festival Hallis.

Samas rõhutas Ferguson, et tema nägemus maailma absoluutsest tipust on väga valiv ning hetkel on nende nelja mängijaga samal tasemel vaid Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo.

Maailma üheks edukaimaks treeneriks peetav Ferguson juhendas Unitedit aastatel 1986-2013 ning saavutas selle ajaga koguni 49 tiitlivõitu.

Futboliit (talgpall)