Zakaria Beglarišvili jääb Eesti esimeseks EM-valikmänguks koondisekutsest ilma


Zakaria Beglarišvili
Zakaria Beglarishvili.Foto: Hendrik Osula

Aastaid FC Flora jalgpalliklubi ridades mänginud Zakaria Beglarishvili on Eesti kodakondsuse saamiseks kõik vajalikud eksamid teinud. Kogu paberimajandus võtab veel aga aega ja nii ei ole talle võimalik koondisekutset saata ka märtsi lõpus toimuvaks EM-valikmänguks Põhja-Iirimaaga ning maavõistluskohtumiseks Gibraltariga.

„Pean veel 5. aprillini ootama, aga kui siis saan Eesti passi, tahan muidugi Eestit esindada. Kui saaksin kutse, siis lähen kindlasti. Kas see juhtub juba sel hooajal? Loomulikult tahaksin seda,“ rääkis Beglarishvili ajakirjale Jalka.

Gruusia kodakondsusest loobumine tema jaoks suur traagika ei ole. „Ei ole lihtne loobuda Gruusia kodakondsusest, aga olen Eestis elanud juba üheksa aastat ja see tundub samuti mulle, nagu oleksin kodus. Ma ei tunne, et Gruusia kodakondsusest loobumine tekitaks väga suurt stressi. Tõsi, see ei ole lihtne, aga see pole ka nii raske.“

Eesti kohtub Põhja-Iirimaaga võõrsil 21. märtsil. Gibraltariga mäng leiab aset 26. märtsil. Sealt järgmine kohtumine leiab aset 8. juunil, kui Tallinnas võõrustatakse Põhja-Iirimaad.

Futboliit (talgpall)