Zakaria Beglarišvili debüüt Eesti koondises lükkub edasi


Zakaria Beglarišvili
Zakaria Beglarišvili.Foto: Hendrik Osula

FC Flora jalgpallimeeskonna mängumees Zakaria Beglarišvili sooritas eelmisel aastal kõik vajalikud eksamid, et saada Eesti kodanikuks. Seejärel avaldas Beglarišvili lootust, et tal õnnestub jaanuaris peetavates maavõistlusmängudes esindada Eesti koondist.

“Meeldiv oli lugeda [koondise peatreeneri] Martin Reimi intervjuud, kus ta ütles, et kaalub minu kutsumist koondisse jaanuarikuisteks sõprusmängudeks,” sõnas Beglarišvili detsembri keskpaigas Delfile.

Nüüd avaldaski Reim koosseisu, kes sõidab Dohasse, et kohtuda seal 11. jaanuaril Soomega ning 15. jaanuaril Islandiga. Beglarišvili nime siiski nimekirjas ei olnud.

“Põhjus on lihtne. Zakarial puudub Eesti pass,“ avaldas Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht Delfile. “Passi saamiseks on vaja läbida mitu protseduuri ning kogu paberimajandus ei ole veel korras.“

Järgmine võimalus debüüdiks tekib Beglarišvilil märtsi lõpus, kui EM-valiksarjas minnakse vastamisi Põhja-Iirimaaga. Märtsi lõpus ootab eestlasi ees veel ka üks maavõistlusmäng. Vastase nimi on veel kinnitamisel.

Futboliit (talgpall)