Viljandi Tulevik toob emadepäeval jalkaemad väljakule


Viljandi Tulevik toob emadepäeval jalkaemad väljakule
Viljandi Tulevik toob emadepäeval jalkaemad väljakuleFoto: Viljandi JK Tulevik

Sel pühapäeval 12. mail kell 14 Viljandi linnastaadionil algava emadepäeva pidustuste kõrghetkeks on kell 15.00 avavile saav Premium Liiga kohtumine, mille eel sammuvad Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi ning Tallinna FC Flora mängumehed väljakule rekordilise 44 saatjaga: iga mängija käekõrval on üks Viljandi ema koos oma lapsega.

"Kui tavapäraselt on mängijaid väljakule saatmas kaks või 22 maskotilast, siis mängupäeva erilisust silmas pidades otsustasime, et on paslik manifesteerida Viljandi linna- ja vutikogukonna ühtehoidmise vaimu," kõneles Tuleviku jalgpalliklubi kogukonnajuht Marek Tiits. "Emadepäev on siiras ja soe pidupäev ning meie sooviks oli, et linnastaadionil peetav pidu jätaks kustumatu elamuse võimalikult paljudele. Võimalus koos oma lapsega sadade pealtvaatajate ees jalgpallimurule kõndida, et oma klubi mehed ja nende väärikad vastased lahingusse saata, seda kindlasti teeb."

Tiitsi sõnul käis 22 jalgpalliema ja sama suure hulga laste leidmine väga kiiresti. "Vaid paari päevaga oli vajalik saatjate hulk koos ning jäi veel suur varugi," rääkis ta. "Viljandi Tulevik on Eesti vutikõrgliigas klubi suuruse ja publikuhulga suhtarvus tõenäoliselt kõige suurema klubisisesest kogukonnast koosneva pealtvaatajaskonnaga klubi. Näeme nädalast nädalasse tribüünidel suurel hulgal meie jalgpallikooli lapsi ning suurt rõõmu teeb, et üha sagedamini leiavad tee staadionile ka nende emad ja isad. See ettevõtmine on kummardus meie klubi ja kogu Viljandi linna peredele, kelle nimel me igapäevaselt töötame."

Seotud lood:

Emadepäeva pidu saab Viljandi linnastaadionil alguse kell 14, mil avatakse staadioniväravad. Lapsi ootab batuut ja lastenurk, kus lapsed saavad kujundada klubi järgmise kodumängu plakati ja teha näomaalinguid. Klubi vabatahtlikud avavad puhveti kõrval pannkoogitelgi. Jalgpallimäng Tuleviku ja FC Flora vahel algab kell 15.

Väravast saab iga külastaja tasuta võtta klubi kogukondliku häälekandja Tuleviku Teataja värske numbri. Kohtumise poolajapausil peetakse maha emade ja laste vaheline jalgpalli mikrolahing, kus kaotajaid ei ole. Kohtumise lõpus leiab aset mahuka programmiga loosiralli, kus kõigi staadionile tulnud emade vahel loositakse välja tippkvaliteetne blender, samuti leiab loosipileti ostnute vahel uue omaniku hiigelsuur, 55-tolline Samsungi nutiteler ning selgub viies finalist, kes pääseb hooaja publikuauhinna, suure aiamaja nimelt peetavasse superfinaali. Lisaks annab klubi mängu lõpus ühele õnnelikult lapsele üle suvelaagri stipendiumi, millele said kandideerida kõik Viljandimaa suurperede lapsed ning need, kelle perel laagripaketi ostmine üle jõu käib.

Et linnastaadionile on pühapäeval oodata väga suurt hulka inimesi, paluvad pidupäeva korraldajad külastajatel tulla nii pidulistel kui mänguhuvilistel staadionile aegsasti, et vältida järjekordi.

Futboliit (talgpall)