Mis juhtus play-off mängudes Iirimaaga, ei taha enam meenutadagi, sellele eelnenut aga küll.

Ei juhtu just tihti, et mõni teiste riikide omavaheline valikmäng ETV ekraanile jõuab. Tol päeval oli selleks aga kuhjaga põhjust. Mängu, mille Sloveenia pidi võitma, et Eesti alagrupis Serbia ees teise koha saaks, kanti üle isegi A. Le Coq Arenal suurelt ekraanilt. Sellele eelnenud Eesti - Ukraina sõprusmäng tundus täiesti teisejärguline.

Pärast heitlust Ukrainaga kogunesid Eesti koondise mängijad, treenerid ja kogu Eesti spordimeedia Lilleküla staadioni VIP-ruumi. Närvesöövamad hetked saabusid, kui Manchester Unitedi täht Nemanja Vidic asus 64. minutil penaltit lööma, taustaks ERR-i kommentaatori Tarmo Tiisleri hõisked: "Miks see jalgpall peab küll nii valus vaadata olema?"

Sloveenia võitis Dare Vršiči 45. minuti kauglöögist 1:0 ning jättis Serbia alagrupis kolmandaks.

Vaata, kuidas reageeris penaltile meie toonane peatreener Tarmo Rüütli!

Need kaadrid jäid ka viimasteks, mis Eesti meedia Rüütlist tol õhtul sai, sest üle pea kasvanud närvipinge sundis "Täri" staadionilt lahkuma. Delfi mikrofoni ette astus tema asemel jalgpalliliidu president Aivar Pohlak.

Ajaloolise mängu viimastel minutitel pidas Pohlak VIP-ruumis viibijatele ka piduliku tänukõne:

Eesti edasipääsu kasutas nutikalt ära õlletootja Saku, kes saatis Handanovićile tänutäheks kasti Originaali. Kuidas Milano Interi väravavahile Eesti kesvamärjuke maitses, seda saame äkki täna pärast mängu kuulda.