(8)
Eestlase arvel juba 5 väravat ja 3 väravasöötu
Konstantin Vassiljev
Konstantin Vassiljev meeskonnakaaslastega väravat tähistamas.Foto: Jagellonia Facebooki lehekülg

Konstantin Vassiljevi koduklubi Bialystoki Jagiellonia teenis Poola jalgpallikõrgliigas ühe viigi kõrvale juba hooaja kolmanda võidu, alistades tabelis kolmandat kohta jagava Gdynia Arka suisa 4:1 (2:0).

Mängu kangelaseks kerkis taas 31-aastane Vassiljev, kes 4. minutil palli otse õhust väravasse kõmmutas ning skoori avas. Uuesti oli Eesti koondise keskväljamaestro täpne 59. minutil, kui penalti realiseerimisega eduseisuks juba 4:0 vormistas.

Suurepärase mängu tegi ka Leedu koondise ründaja Fjodor Tšernõh, kes Vassiljevi avaväravale söödu andis ning 44. ja 51. minutil ka ise skoori kasvatas.

Mängu viimasel neljandikul, täpsemalt 72. minutil, õnnestus külalismeeskonnal Dawid Soldecki löögist üks värav küll tagasi lüüa, ent mängu murrangut see enam ei toonud.

Mängu üleminutitel vahetati Vassiljev, kes oli 79. minutil teeninud kollase kaardi, publiku tormilise aplausi saatel välja.

Juulikuus Poola liiga parimaks mängijaks valitud Vassiljev on ülekaalukalt tšempionaadi resultatiivseim mängija. Jagiellonia 11 väravast on tallinlasel oluline roll olnud kaheksas - tema arvel on nüüd 5 väravat ja 3 väravasöötu. Jagiellonia (11 p) tõusis tänu võidule ka liiga liidriks, ent täiseduga jätkav Lubini Zaglebie (9 p) võib neist homme taas mööduda, kohtudes eelviimasel kohal paikneva Szczecini Pogoniga. Arka jagab kaotusest hoolimata 6 punktiga kolmandat kuni viiendat kohta.