Värske Jalka võrdleb jalgpalli- ja teatripublikut


ajakiri Jalka
AFP/Scanpix

Ajakirja Jalka värskes numbris uurib peatoimetaja Indrek Schwede, kui palju käib publikut meie jalgpallistaadionitel ning võrdleb seda teatrite ja teiste kultuuriasutustega.

Jalkast selgub, et mullu käis Eestis jalgpallivõistlustel 92 783 pealtvaatajat ning näiteks 2009. aastal seoses mitmete pubikurohkete noortevõistlustega lausa 133 538. Võrdluseks 2011. aasta publikuarvud kultuuriasutustelt: Eesti kunstimuuseum - 355 000, Tallinna loomaaed - 339 016, Tallinna linnamuuseum - 189 149, Vanemuine - 184 014, Rahvusooper Estonia - 160 000, Eesti Vabaõhumuuseum - 128 929, Eesti Draamateater - 105 758, Tallinna botaanikaaed - 47 808. Kuhu Schwede arutlus omadega jõuab, saab lugeda uuest Jalkast.

Uue numbri kaaneloos räägib Eesti koondisesse tõusnud ja FC Floraga meistriks tulnud Siim Luts oma ambitsioonidest. Samuti saab värskest trükisest aimu, millest on põhjustatud sportlaste äkksurmad, milline on Eesti karikavõistluste tulevik, kuidas tegutsevad Eesti tippjalgpallurite nime kandvad vutikoolid, miks Tarmo Rüütli Ida-Virumaa derby'le ei kipu, kuidas pikad reisid meie koondist karastavad, millise uue spordiraamatu avaldas Tiit Karuks, millega kirjutasid end vutiajalukku 21 Eesti naistreenerit, kes võimutseb saalijalgpallis, kuidas Tartu noorteklubi FC Santose treenerid kahe eri riigi koondise juurde jõudsid, milline on meie U-19 koondise eesmärk kodusel finaalturniiril jne.

Luubi all on Levadias palliv U-19 EM-finaalturniiriks valmistuv Trevor Elhi ja Põlva Lootose väravakütt Sandra London, klubiloos saab põhjaliku ülevaate 1998. aastal asutatud JK Piraajast, kelle juures on teiste hulgas tegev saate Pealtnägija toimetaja Roald Johannson. Rubriigis Käbi ja känd tehakse juttu ekskoondislase Jaanus Veensalu ja tema poja Enricoga. Jätkub ka Eesti juurtega Euroopa meistri ja olümpiavõitja Igor Netto saaga. Treeneritest on portreelugu FC Elvat vedava Marek Naarisega.

Ajakiri Jalka on müügil kõigis hästi varustatud poodides ja kioskites, ühe 68-leheküljelise numbri hind on 1,85 eurot. Jalkat saab tellida Eesti Posti kodulehekülje kaudu

Futboliit (talgpall)