Valitud: Jalgpalligeenius Vassiljev, jalgpallijobu Nahk

 (11)
Konstantin Vassiljev Dublinis
Foto: Ilmar Saabas

24. veebruaril kuulutati Tartus klubis „Trehv“ välja need isikud, kes Jalgpallihaigla liikmete arvates möödunud aastal Eesti jalgpallielus kõige rohkem positiivses ning negatiivses valguses silma paistsid.

2011. aasta Jalgpalligeeniuse tiitli pälvis oma silmapaistvate esitustega Eesti koondise keskväljamaestro Konstantin Vassiljev ning 2011. aasta Jalgpallijobu tiitel kuulub „Hitleri-tervitusega“ kuulsust kogunud endisele FC Levadia keskväljamootorile Konstantin Nahkile.

Jalgpalligeeniused:

2011 - Konstantin Vassiljev - Eesti koondise poolkaitsja, kes oma suurepäraste esitustega koondise särgis fännide südame võitis.
2010 - Eesti Jalgpallikoondis - Fännide seas tõsteti esile just koondise suurt arenguhüpet nii mängupildi kui ka tulemuste poole pealt, eriti aga oktoobrikuist suursaavutust Serbias.
2009 - Frank Bernhardt - U-17, U-19 ja U-21 koondiste peatreener. Noortekoondiste head tulemused valikturniiridel.
2008 - Kuno Tehva - JK Nõmme Kalju president. Meeskonna eduka debüüthooaja ning ülatusliku meediakampaania eest.
2007 - Raio Piiroja - Eesti koondise keskkaitsja, kes EM-valiktsükli resultatiivseim Eesti koondislane. Jalgpallihaigla liige Anki põhjendab valikut: „Mees mängib, mitte lihtsalt ei kanna koondise dressi!”
2006 - FC Levadia ja Tarmo Rüütli - "Tarmo Rüütli tõestasend taaskord Eesti parima treenerina, viies FC Levadia järjekordse meistritiitlini," arvas Jalgpallihaigla liige Kympa.
2005 - Jelle Goes - Eesti jalgpallikoondise peatreener. Jalgpallihaigla liikme Jorgan "Jorgan" Vöörmanni põhjendus: "Koondise head tulemused MM valikmängudel ja üldine mängupildi paranemine".
2004 - Tarmo Rüütli - FC Levadia peatreener. Jalgpallihaigla liikme Siim "Juxi" Juksi kommentaar: "Tõi itaallasest treeneri asemele lõpuks Levadia kastanid taas tulest välja ning viis Levadia UEFA karikasarja teise ringi. Kolmas ring oli nii-nii lähedal. Hoolimata sellest, et Rüütli pole just kõige säravam suhtleja, annab ta omamoodi eeskuju ka sellega, et omandab ülikooliharidust ning kasvatab oma pojast vutimeest."
2003 - Mart Poom - Eesti koondise ja Sunderlandi väravavaht. Jalgpallihaigla liikme AiFo kommentaar: "Mart Poomi senise mängijakarjääri tipphetk saabus 20. septembril 2003.a., mil naastes Pride Parkile lõi ta oma endise koduklubi vastu värava! Hetkel on Poom üks Sunderlandi populaarsemaid mängijaid ja fännide lemmik. Nii klubi kui ka koondise kohta on Mart järjest rohkem hakanud oma arvamust avaldama ja tema arvamust kuulatakse."
2002 - Arno Pijpers - Eesti jalgpallikoondise ja FC Flora peatreener

Jalgpallijobud:

2011 - Konstantin Nahk - FC Levadia poolkaitsja, kes oma "Hitleri-tervitusega" fännide ebasoosingusse sattus.
2010 - Eesti-Itaalia valikmängus väljakule jooksnud pealtvaatajad - nende tegu märgiti ära kui fännile sobimatu käitumine, mis tagatipuks rikkus Eesti koondise mängurütmi eestlaste jaoks üliolulistel hetkedel.
2009 - Eesti Jalgpalli Liidu piletipoliitika - kuna vahetult enne Brasiilia mängu hakati staadioni täissaamise huvides piletihindu muutma.
2008 - Jalgpallifänn Papa - fänn, kelle "jõulist poliitikat" hümni lörtsinud Ewert Sundja vastu heaks ei kiidetud.
2007 - Eesti Jalgpalli Liidu ametnik X - ametnik, kes luges valesti kokku Raio Piiroja kollaseid kaarte. „ Piirojal jäi tema tõttu kasutamata võibolla üks elu parimaid võimalusi tippklubidele silma paista,” arvab Jalgpallihaigla liige Stinger.
2006 - Andres Oper - Eesti jalgpallikoondise ründaja. Operit kritiseeriti seoses tema astumisega Keskerakonda. Jalgpallihaigla liige Ballack arvas: "Sport ja poliitika olgu lahus."
2005 - Kanniku-Pohlaku jalgpallitüli. Jalgpallihaigla liikme Rauno "Strike" Paltseri kommentaar: "See, mis toimus 2005. aasta viimases pooles Eesti Jalgpalli Liidus, oli ikka naljanumber- üks süüdistas ühte ja teine teist. Ma arvan, et see tüli jättis maailma jalgpallile paha mulje meie jalgpalli hetkeseisust".
2004 - Telekanal TV3. Jalgpallihaigla liikme Kadri "Kelisk" Teeväli kommentaar: "TV3. Tõeliselt mõistetamatu, miks ei suudetud jätkata eelnevate hooaegade ülekandeid Meistrite Liiga mängudest. Selle aasta mängude näitamine keskööl on jätkuvalt häbiplekiks TV3-le."
2003 - Valeri Bondarenko - FC Levadia Tallinna endine peatreener. Jalgpallihaigla liikme Madman kommentaar: "Täiskasvanud mees, kes läheb treenerieksamile spikerdama, on aasta Jalgpallijobu tiitli kuhjaga ära teeninud."
2002 - Edgar Savisaar- Tallinna linnapea

Futboliit (talgpall)