Uues Jalkas: mis saab valiksarjas otsustavaks?

 (3)
Jalgpall Levadia - Infonet kadriorus
Aleksandr DmitrijevFoto: Martin Dremljuga

September on kohe-kohe ukse taga ning see tähendab ainult üht – algab jalgpallikoondise matk Prantsusmaale. Uues Jalkas arutlevad tunnustatud treenerid ning vutihuvilised, mis faktorid saavad Eesti rahvussatsile finaalturniirile pääsemisel otsustavaks.

Uurime meie grupikaaslaste fännide meeleolusid. Mis tundega läheb kohtumistele vastu Inglismaa poolehoidja? Aga Leedu toetaja? Kuidas käivad käbarad San Marino satsi järgijal? Muideks saab teada, kelle kohta arvatakse nii: „Ilmselt sätib ta terve oma elu 4-4-2 järgi. 4 paari kingi, 4 vihmamantlit, 2 vihmavarju.”

Koondises kolme peale 181 korral platsile jooksnud Taavi Rähn, Aleksandr Dmitrijev ja Jarmo Ahjupera mõtisklevad Premium liiga üle. Kas tase on nende meeste välismaal oleku ajal muutunud või mitte? Kõvasti leheruumi jätkub eksootilisele Kasahstanile – treenerina on seal töötanud nii Tarmo Rüütli ja Janno Kivisild. Nüüd jutustavad mehed, kuidas kaugel maal elu käib. Tutvume kohalike ebausu ning autojuht Koljaga.

Seotud lood:

Lisaks kõigele jätkub tähelepanu nii Sloveenia kui Hiiumaa jalgpallile, mahukas usutluses räägib oma pikast karjäärist Jüri Saar. Uuest numbrist leiab ka Eesti tegevjalgpallurite edetabeli ning oma sümboolse koosseisu meisterdanud Ken Kallaste. Mängijaks luubi all on Tammeka talendikas pallur Rasmus Tauts. Postritel vaatavad vastu Roman Šmisko, Madridi Real, Javier Mascherano, Arjen Robben ning Santi Cazorla.

Futboliit (talgpall)