UEFA eraldas Eesti jalgpalliliidule erandkorras 4,3 miljonit eurot

 (25)
Jalgpalliliidu president Aivar Pohlak
Jalgpalliliidu president Aivar PohlakFoto: Ilmar Saabas

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) andis esmaspäeval teada, et jagab oma 55 liikmesriigi vahel erakorralise toetuspaketiga laiali kokku 236,5 miljonit eurot.

Iga liikmesriik saab UEFA-lt 4,3 miljonit eurot ning seda raha võivad alaliidud kasutada oma äranägemise järgi, et leevendada koroonaviiruse negatiivset mõju kohalikule jalgpallile.

„Meie sport seisab silmitsi enneolematu väljakutsega, mille tõi kaasa Covid-19 viiruse kriis. UEFA soovib aidata oma liikmetel tekkinud olukorraga hakkama saada," teatas UEFA president Aleksander Ceferin.

„Seetõttu oleme kokku leppinud, et iga alaliidu kohta eraldatakse kuni 4,3 miljonit eurot. Seda raha saab kasutada oma jalgpallielu taastamiseks ning sel viisil, kuidas iga liit seda õigeks peab," lisas president.

Nimetatud toetusrahad makstakse välja UEFA abiprogrammi HatTrick alt, mis on mõeldud liikmesliitude arenguprojektide toetamiseks. Algselt oli plaanis see toetus välja maksta kahes osas ehk sel ja järgmisel suvel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)