U17 koondis hoidis taga nulli ja alistas Luksemburgi

 (8)
FC Flora pressikonverents
Norbert HurtFoto: Ilmar Saabas

Eesti U17 jalgpallikoondis alistas täna EJL TNTK väljakul maavõistluses Luksemburgi 1:0. Võiduvärava lõi 68. minutil Henri Välja.

Kaks päeva tagasi suutis samade vastaste vahelisest mängust tulemusega 4:1 võitjana väljuda Luksemburg.

„Nagu plaanitud oli, mängisime täna uue koosseisuga. Nägime esimeses kohtumises, kui agressiivselt ja jõuliselt vastane mängis, pidime seekord selleks valmis olema ja suutsime oma korrektuurid teha. Meie esitus oli oluliselt distsiplineeritum, suutsime ohud likvideerida,“ lausus U17 koondise peatreener Norbert Hurt, vahendab jalgpall.ee.

Hurda kinnitusel oli mõlemal koondise vähe väga häid väravavõimalusi, kuid see-eest toimus kõrgel tempol agressiivne ja kompromissitu võitlus.

„Tehti palju tööd. Vastase taktika oli agressiivselt mängida ja üleeile me ei reageerinud sellele sportlikus mõttes piisavalt. Täna mängisime nii nagu peamegi selles olukorras. Vastane ärritus sellest ja kohati kasutas liigset jõudu. Tõsi, umbes 80% olukordadest oli vastane sportlikus mõttes jõuline, aga osa olukordi olid sellised, kus muututi lõhkuvaks, mis ei ole mõistlik. Valiksarja eel oli tegemist väga hea ettevalmistusega,“ rääkis Hurt.

U17 EM-valikmängud peetakse 22.-28. oktoobrini Tallinnas, kus vastasteks on Taani, Šotimaa ja Andorra.

Futboliit (talgpall)