U-21 koondis võõrustab homme EM-finalist Šveitsi

 (1)
U-21 koondis võõrustab homme EM-finalist Šveitsi
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Eesti U-21 jalgpallikoondis alustab homme, 1. septembri õhtul kell 19 kodusel A. Le Coq Arenal uut valiktsüklit, kus esimeseks vastaseks on äsja U-21 EM-finaalis mänginud Šveits.

Külaliste koosseisus on 3 sel suvel Euroopa meistrivõistluste finaalis platsil käinud mängijat. Lisaks tuli Šveits 1992. aastal sündinud pallurite koondisega 2009. aastal U-17 vanuseklassis maailmameistriks.

Eesti ja Šveits olid vastamisi ka eelmises U-21 EM-valiktsüklis ning toona sai meie esindus võõrsil tänu Kaimar Saagi väravale 1:0 võidu, kodus asuti Sergei Zenjovi tabamusest küll 1:0 juhtima, ent lõpuks oli Šveits 4:1 parem.

Eesti koondise koosseis

Väravavahid

Marko Meerits (26.04.1992) – Arnhem Vitesse (Holland)

Mait Toom (07.05.1990) – Tartu JK Tammeka

Kaitsjad

Artjom Artjunin (24.01.1990) – Tallinna FC Levadia

Aleksei Jahhimovitš (30.03.1990) – Tallinna FC Flora

Maksim Podholjuzin (13.11.1992) – Tallinna FC Levadia

Mikk Reintam (22.05.1990) – JJK Jyvaskylä (Soome)

Martin Tšegodajev (30.11.1990) – Nõmme JK Kalju

Andrei Veis (06.04.1990) – FC Viljandi

Poolkaitsjad

Mikk Laas (30.09.1990) – Tartu JK Tammeka

Elvis Liivamägi (21.01.1992) – FC Viljandi

Maksim Paponov (11.06.1990) – JK Sillamäe Kalev

Meelis Peitre (27.03.1990) – Tallinna FC Flora

Sander Sinilaid (07.10.1990) – FC Viljandi

Albert Taar (15.01.1990) – Tallinna FC Levadia

Siim Tenno (04.08.1990) – Tartu JK Tammeka

Ründajad

Hannes Anier (16.01.1993) – Tallinna FC Flora

Joel Indermitte (27.12.1992) – FC Viljandi

Albert Prosa (01.10.1990) – Tartu JK Tammeka

Peatreener: Frank Bernhardt

Abitreener: Marko Lelov

Väravavahtide treener: Ain Tammus

Šveitsi koondise koosseis

Väravavahid

Roman Bürki (14.11.1990) - Grasshopper-Club

Steven Deana (04.03.1990) - FC Sion

Benjamin Siegrist (31.01.1992) - Aston Villa FC (Inglismaa)

Kaitsjad

François Affolter (13.03.1991) - BSC Young Boys

Fabio Daprelà (19.02.1991) - Brescia Calcio (Itaalia)

Rolf Feltscher (06.10.1990) - FC Parma (Itaalia)

Philippe Koch (08.02.1991) - FC Zürich

Raphael Koch (20.01.1990) - FC Zürich

Ricardo Rodriguez (25.08.1992) - FC Zürich

Poolkaitsjad ja ründajad

Amir Abrashi (27.03.1990) - Grasshopper-Club

Oliver Buff (03.08.1992) - FC Zürich

Josip Drmic (08.08.1992) - FC Zürich

Janick Kamber (26.02.1992) - FC Lausanne-Sports

Pajtim Kasami (02.06.1992) - FC Fulham (Inglismaa)

Aleksandar Prijovic (21.04.1990) - FC Sion

Marco Schönbächler (11.01.1990) - FC Zürich

Haris Seferovic (22.02.1992) - Neuchâtel Xamax FC

Nzuzi Toko (20.11.1990) Grasshopper-Club

Alain Wiss (21.08.1990) - FC Luzern

Sébastien Wüthrich (29.05.1990) - Neuchâtel Xamax FC

Steven Zuber (17.08.1991) - Grasshopper-Club

Peatreener: Pierluigi Tami

U-21 EM-valiksari – 5. alagrupp

03.06.2011 Horvaatia – Gruusia 0:1

01.09.2011 Eesti – Šveits

01.09.2011 Gruusia – Hispaania

05.09.2011 Šveits – Horvaatia

05.09.2011 Hispaania – Gruusia

06.10.2011 Horvaatia – Hispaania

07.10.2011 Gruusia – Šveits

10.10.2011 Eesti – Horvaatia (kell 16:00 Tamme staadion, Tartu)

10.11.2011 Šveits – Gruusia

10.11.2011 Hispaania – Eesti

14.11.2011 Hispaania – Šveits

14.11.2011 Horvaatia – Eesti

31.05.2012 Eesti – Hispaania

02.06.2012 Horvaatia – Šveits

05.06.2012 Eesti – Gruusia

15.08.2012 Gruusia – Horvaatia

06.09.2012 Gruusia – Eesti

06.09.2012 Šveits – Hispaania

10.09.2012 Hispaania – Horvaatia

10.09.2012 Šveits – Eesti

Futboliit (talgpall)