Tartu Tammekast ripakile jäänud Eesti koondise ründaja siirdus Islandi kõrgliigasse


Tartu Tammekast ripakile jäänud Eesti koondise ründaja siirdus Islandi kõrgliigasse
Tristan KoskorFoto: Eesti Jalgpalli Liit

Eelmisel hooajal Tartu Tammeka ridades vägeva hooaja teinud ning 36 mänguga suisa 21 väravat löönud Tristan Koskor siirdub uueks hooajaks Islandi kõrgliigasse, sõlmides lepingu Fylkir FC-ga.

Omapärase juriidilise lahendusena ei ole tegemist laenulepinguga, ent järgmisest aastast alates läheb Koskori leping Tammekaga edasi. Säärase lahenduse tingis Koskoril veebruaris avanenud võimalus siirduda Indoneesia kõrgliigasse, mis aga klubi otsusel segastel asjaoludel lõpuks siiski katki jäi.

Fylkiriga sõlmis Koskor üheaastase lepingu. "Tristan on selleks hooajaks nüüd seal. Juriidiliselt on meil temaga selleks aastaks leping peatatud ning see jätkub järgmise aasta alguses. See sai nii tehtud, kui tal tekkis võimalus Indoneesiasse mängima minna," selgitas ka Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik tavatut olukorda.

"Hea meel, et ta lõpuks endale mängukoha leidis. Tundub, et see on pealegi igati korralik lahendus."

23-aastane Koskor tegi selle aasta alguses ka oma debüüdi Eesti A-koondises, sekkudes maavõistlusmängu Soomega vahetusest.

Islandi kõrgliigahooaeg saab alguse 26. aprillil - tavatult lühike hooaeg lõpeb juba septembri lõpus. Eelmisel hooajal oli Fylkir 12 meeskonna konkurentsis kaheksas.

Standings provided by Sofascore LiveScore
Futboliit (talgpall)