Holland alustas kohtumist suurepäraselt, kui juba 6. minutil viis kaptenipeale kandnud Liverpooli täht Georginio Wijnaldum pealöögiga võõrustajad juhtima. Juba 20. minutiks oli hollandlaste edu kaheväravaline. Nathan Ake mängis õhuvõitluses üle Mihkel Ainsalu ning saatis palli Sergei Lepmetsa selja taha. Võõrustajate 2:0 juhtimisel ka poolaeg lõppes.

66. minutil kaotas kasti lähistelt palli Karol Mets, mille tagajärjel pääses Wijnaldum üks ühele Lepmetsaga. Poolkaitsja kasutas olukorra ära ning viis Hollandi kolme väravaga juhtima. 13. minutit hiljem vormistas Liverpooli mees kübaratriki. Kohtumise viienda värava sai enda nimele Myron Boadu, kelle leidis suurepärase sööduga üles Kevin Strootman. Kusjuures Boadu jaoks oli tänane kohtumine debüüt Hollandi koondise särgis.

Mängu esimesel lisaminutil oli eestlastel hea võimalus lüüa auvärav, kui kastis pääses vabalt löögile Konstantin Vassiljev, kuid vastaste puurilukk Jasper Cillessen püüdis palli.

Grupi võitnud Saksamaa sai täna kodus kindla 6:1 võidu Põhja-Iirimaa üle. Külalised läksid kohtumist juba 7. minutil juhtima, aga sakslased reageerisid olukorrale kiirelt. Võitjate sangariks kerkis kübaratrikiga säranud Serge Gnabry. Jala said veel valgeks Leon Goretzka (2) ja Julian Brandt.

Saksamaa võitis alagrupi 21 punktiga. Holland lõpetas alagrupi Saksamaa järel teisel kohal, kogudes 19 punkti. Kolmandaks jäi 13 punkti kogunud Põhja-Iirimaa. Valgevene sai 4 silmaga neljanda koha. Ainsana grupis võiduta jäänud Eesti oli ühe punktiga viimane.

Tabeliseis:

Holland kindlustas finaalturniirile pääsu laupäeval Põhja-Iirimaaga 0:0 viigistades ning mängib täna alagrupi esikoha nimel. Alagrupi liidrist Saksamaast, kes täna võõrustab Põhja-Iirimaad, lahutab neid kaks punkti. Eestil pole aga pääsu viimasest kohast, sest Valgevenest jäädakse maha kolme silmaga, kuid viimastele annab eelise parem omavaheliste mängude seis ehk Tallinnas saadud 2:1 võit.

Põhja-Iirimaa ja Valgevene üritavad EM-ile pääsu läbi play-off'i, mille nad tagasid Rahvuste liiga tulemustega.

Eesti on Hollandiga läbi aegade kohtunud viiel korral, kodus suutnud totaalse jalgpalli sünnimaale peaaegu alati hambaid näidata, kuid võõrsil jäänud alati rongi alla. Viimase Tallinnas peetud mängu võitis Holland 9. septembril 4:0 (väravad: 17., 47. Babel, 76. Depay, 87. Wijnaldum).

2013. aasta 6. septembril tehti mälestusväärne 2:2 viik. Võidu röövis Eestilt Robin Van Persie 94. minuti penalti.

Sama 2014. aasta MM-valiktsükli kodumängu võitis Holland 46., 71. ja 83. minuti väravatest 3:0.

Koondise esmakohtumisel, mis peeti Lilleküla staadioni avamise raames 2001. aasta., läks Eesti kahel korral Andres Operi ja Indrek Zelinski väravatest juhima, kuid pidi lõpuks siiski vastu võtma 2:4 kaotuse, kusjuures esimese üleminutini olid tablool veel viiginumbrid 2:2.

Suurima võidu Eesti vastu võttis Holland samal aastal Eindhovenis, põrmustades meid 5:0.