Tallinnas toimuval UEFA superkarikafinaalil jääb kolmandik staadionist eestlaste täita

 (8)
Lilleküla staadion
Lilleküla staadionFoto: Madis Veltman

Eelmisel nädalal sai selgeks, et 2018. aasta 14. augustil peetakse Tallinnas Lillekülas UEFA superkarikas. See tekitas inimestes küsimuse, kui palju kohalikke staadionile mängu vaatama pääseb. Eesti Jalgpalli Liit kinnitas, et Eesti inimeste täita jääb eeldatavalt kolmandik staadionist.

"Kogu piletisüsteem on veel lahtine, sest sõltub suurel määral nendest klubidest, kes superikarikafinaali jõuavad. UEFA senine praktika on olnud, et piletimüük algab paar kuud enne kohtumist ja kohalikul turul realiseeritakse umbes kolmandik pääsmetest," rääkis Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht Soccernet.ee-le. Et staadion ehitatakse 15 000-kohaliseks, tähendab see kohaliku publiku jaoks 5000 istekohta.

"Viimasel finaalil Trondheimis maksis pilet 150 eurot, Eestis tuleb see odavam. Koostöös UEFA-ga tuleb leida võimalikult pealtvaatajasõbralik hind, mis oleks samal ajal vastavuses mängu tasemega - tegu on ikkagi Euroopa klubijalgpalli ühe tippsündmusega," lisas ta.

Futboliit (talgpall)