Soome jalgpallilegend tutvustab Tallinnas filmi "Kuningas Litmanen"

 (1)
Jari Litmanen
Scanpix

Sel laupäeval on esmakordselt Eestis võimalik vaadata filmi Soome legendaarseimast jalgpallurist Jari Litmanenist, kes on suure boonusena lubanud ka ise festivali seansil osaleda, vahendab Soccernet.

"Kuningas Litmanen" jõuab dokumentaalfilmide festivali DocPoint raames kinolinale sel laupäeval kell 18 Sõpruse kinos. Festivali korraldajad tutvustavad filmi järgnevalt:

Soomes on ikka aeg-ajalt flirditud mõttega kuningast ja kuningriigist. 1918. aastal paariks kuuks see isegi loodi, kuid toona valitud monarhil jäi Soome pinnale astumata. Oma tõelise kuninga said soomlased aga sajandi lõpul kui Amsterdam Ajaxis, tõelises klubijalgpalli tipus, tegi tegusid Lahtist pärit vaikse loomuga ning tohutu sihikindluse ja mängujanuga geniaalne pallivõlur - Jari Litmanen.

Soome läbi aegade parimaks jalgpalluriks peetav Litmanen väärib oma hüüdnime "kuningas" sealse jalgpalli kontekstis küll igas mõttes, sest on ta ju mänginud läbi aegade kõige rohkem mänge Soome koondises, olnud kõige rohkem kordi koondise kapten ja löönud kõige rohkem väravaid Soome heaks. Tema koondisekarjäär on rekordiliselt kestnud läbi nelja dekaadi.

Režissöör Arto Koskinen ning produtsent Mika Kaurismäki on suutnud intervjueeritavateks saada plejaadijagu tähti, sealhulgas Louis van Gaal, Dennis Bergkamp, Danny Blind, Frank ja Ronald de Boer, Edwin van der Sar, Puyol, Steven Gerrard jpt. Film avab ukse introvertse ja džentelmenikuulsusega Soome jalgpallitähe ellu, külastades filmikangelasega tema eluloo olulisi paiku Lahtist läbi Amsterdami, Barcelona ja Liverpoolini. On õieti uskumatu, et 41-aastase elava legendi karjäär klubitasandil jätkub ikka veel.

Futboliit (talgpall)