Septembris toimuvad neljas linnas tüdrukute jalgpallifestivalid


Tüdrukud lustisid sel aastal juba jalgpallifestivalil Rakveres
Tüdrukud lustisid sel aastal juba jalgpallifestivalil RakveresFoto: Kertu Tutk

Septembrikuus leiavad aset järjekordsed Eesti Jalgpalli Liidu ja FIFA koostöös korraldatavad ‘Live your goals’ jalgpallifestivalid tüdrukutele. Sel korral jõuab festival Tallinnasse, Pärnusse, Raplasse ning Kuressaarde.

Selle aastanumbri sees on jalgpallifestivalid juba toimunud Võrus, Viljandis ja Rakveres, kus osales kokku 185 noort jalgpallihuvilist. Festivalide eesmärgiks on populariseerida jalgpalli tüdrukute seas ning pakkuda neile võimalust osaleda huvitavates ja lõbusates harjutustes ja mängudes.

Festivalile oodatakse jalgpalliga tutvust tegema kõiki 5–14-aastaseid tüdrukuid ning eelnev kokkupuude jalgpalliga ei ole oluline. Registreerimine festivalile toimub kohapeal ja algab kell 10:00. Erinevad jalgpallilised mängud ja harjutused koolitatud treenerite juhendamisel toimuvad kella 11st kuni kella 13ni ning leiavad aset kolmes vanusegrupis: 5-8-aastased, 9-11-aastased ja 12-14-aastased tüdrukud. Festivalil aitavad tegevusi läbi viia kohalike jalgpalliklubide ja tüdrukute koondiste treenerid ning ka naiste A-koondise mängijad nagu Kethy Õunpuu, Eneli Vals, Kristina Bannikova ja mitmed teised.

Tüdrukute jalgpallifestivale korraldatakse juba neljandat aastat. Eelmise aastanumbri sees korraldati festivali viies linnas ning kokku käis sealt läbi rekordilised 523 last. Sel aastal toimuvad festivalid seitsmes paigas. „Oleme viimaste aastate jooksul pakkunud koostöös klubide ja FIFAga tüdrukutele võimalust osaleda mängurõõmu pakkuvatel festivalidel mitmes linnas,“ räägib jalgpalliliidu peasekretär Anne Rei.

Tüdrukute jalgpallifestivalide toimumiskohad ja ajad:
17.09 kell 11.00-13.00 Tallinn Nike Arena ja Sportland Arena (kunstmuru), Asula 4c
18.09 kell 11.00-13.00 Pärnu Rannastaadion (muru), Ranna pst 2
24.09 kell 11.00-13.00 Rapla Ühisgümnaasiumi staadion (muru), Keskkooli 2
25.09 kell 11.00-13.00 Kuressaare kunstmurustaadion, Vuti tn 1

Lisaks Eesti Jalgpalli Liidule toetavad jalgpallifestivalide toimumist FIFA, Sànte ja Rimi.

Futboliit (talgpall)