Sappinen välisklubidest: kogemused muudavad ja tulevad alati kasuks


Rauno Sappinen
Rauno Sappinen.Foto: Madis Veltman

Eesti jalgpallimeistrivõistluste liidri FC Flora resultatiivseim mängija Rauno Sappinen on olnud hooaja alguses väga heas hoos - seitsme vooruga on ta löönud kokku üheksa väravat, seejuures on ta sihile jõudnud viimases viies mängus.

23-aastane Sappinen on hetkel liiga resultatiivseim mängija ja vahepealne aeg välisklubides on olnud igatpidi kasulik, kirjutab ERR Sport.

Viimase paari aasta jooksul on Sappinen laenulepingu alusel mänginud Belgias, Hollandis ja Sloveenias, aga loodetud läbilöök jäi tulemata. Milline mees on Sappinen nüüd, tagasi Flora juures olles?

"Kogemused muudavad ja tulevad alati kasuks, aga ma ei oskagi võrrelda. Võib-olla töötan rohkem," jätkas Sappinen. "Kui sa näed, kui palju on jalgpallureid, kui palju inimesi tahab saada jalgpalluriks, siis ainuke variant jõuda sinna, kuhu sa tahad, on end rohkelt tõestada."

Kuigi Sappinenil välisklubis kanda kinnitada ei õnnestunud, ei loe ta seal olnud aega ühelgi juhul ebaõnnestunuks.

"Hetkel elan olevikus ja vaatan tulevikku positiivsetel toonidel. Nägin, kuidas mängitakse jalgpalli teises riigis, teises kultuuris, õppisin mängijate pealt, kes on mänginud kõrgel tasemel ja ka seda, mis tunne on olla kodust eemal," ütles Sappinen.

Futboliit (talgpall)