Sander Puri uus töökoht on Inglismaal

 (14)
Sander Puri, jalgpall
Sander PuriFoto: Ilmar Saabas

Viimased kaks kuud Šotimaal St. Mirreni ridades pallinud Sander Puri esindab sügisest kahe-aastase lepinguga Inglismaa tugevuselt neljanda liiga klubi York City FC värve.

Märtsis St. Mirreniga liitunud, kuid Šotimaa klubi vaid kaks kuud esindanud 25-aastase Puri lepingut ei pikendatud Briti saarte põhjapoolseimas profiliigas teadaolevalt klubi finantsprobleemide tõttu.

Kuigi meditsiiniline kontroll ootab veel ees ja Inglismaale mängima asudes vajalikud rahvusvahelise ülemineku paberid tuleb täita, on äärepoolkaitsja siirdumine jalgpalli sünnimaa liigasse vaid vormistamise küsimus, vahendab soccernet.ee.

Puri uue koduklubi peatreener on Nigel Worthington, kes juhendas aastatel 2007-2011 Põhja-Iirimaa koondist.

"Ta on ääremängija, kes saab hakkama nii vasakul kui paremal. Mäletan teda meie vastu mängimas ja samas grupis olles omasin ilmselgelt ülevaadet ka tema teistest mängudest," meenutas selle aasta märtsis Yorki juhendama asunud Worthington, "ta on 177 sentimeetrit pikk ja kui rääkisin, et meie vajadus pikkade järgi ei takista väikeste ja osavate mängijate palkamist, siis sinna kategooriasse ta kuulubki." Eesti alistas Põhja-Iirimaa antud valikmängudes 4:1 ja 2:1.

Futboliit (talgpall)