Saksamaa jalgpalliklubi ridadesse kuuluv eestlane leidis uue võimaluse elatise teenimiseks

 (4)
KEVIN RÄÄBIS
Kevin RääbisFoto: TIINA KÕRTSINI, Õhtuleht

Teatavasti on koroonaviiruse pandeemiast tingitud majanduskriis jätnud kõva jälje ka jalgpalliklubidele. Eesti jalgpalluri Kevin Rääbise leivaisa SV Donaustauf on andnud oma mängijatele uue võimaluse keerulisel ajal raha teenida.

Nimelt pakkus Donastaufi spordidirektor Matthias Klemens, kellele kuulub Leipzigis ühtlasi üks ehitusfirma, mängijatele võimalust töötada ehitusplatsil. Saksamaa viienda liiga klubi pakkumise otsustasid vastu võtta endine Tallinna Kalevi ja Tartu Tammeka mängija Rääbis ning austerlane Sasha Diakese ja Guinea-Bissaust pärit Abulai Dabo.

Jalgpallurite tavaline tööpäev ehitusel kestab hommikul kaheksast õhtul viieni. Lisaks jääb tund aega lõunapausiks. "Kevin on väga pühendunud ning ta suhtub sellesse sama moodi kui sporti," rääkis Klemens.

Rääbis, Diakese ja Dabo jagavad Leipzigis ühte korterit, kus igaühel on oma tuba. "Me tahame mängijatele pakkuda nii mugavaid võimalusi kui võimalik," lisas spordidirektor.

Diakese tõdes, et kodus teevad süüa vaid tema ja Dabo. "Kevin kõrvetas riisi põhja," rääkis austerlane.

Mõistagi pole teada, mis Donaustaufi klubi lepingutest saab. Märtsikuu palgad maksti veel mängijatele välja, ent aprillist alates peavad mängumehed leidma muid võimalusi raha teenimiseks. Ehitusplatsil töötav kolmik saab Saksamaa miinimumpalka ehk 12,55 eurot tunnis.

Tänavu jaanuaris Saksamaale siirdunud Rääbis sõlmis klubiga lepingu, mis kehtib 2021. aasta 30. juunini.

Futboliit (talgpall)