Rüütli kutsus eelseisvateks mängudeks koondisse 41 pallurit

 (17)
Eesti jalgpallikoondis
Foto: Ilmar Saabas

Eesti jalgpallikoondise peatreener Tarmo Rüütli kutsus eelseisvateks maavõistlusteks EM-finaalturniiriks valmistuvate Horvaatia, Ukraina ja Prantsusmaaga ning Balti turniiriks rivistusse ühtekokku 41 mängijat.

41 pallurist 30 kuuluvad välisklubide rivistusse, 10 mängivad Eesti Meistriliigas ja 1 on hetkel ilma koduklubita.

Eesti koondis kohtub 25. mail Pulas Horvaatiaga ja 28. mail Austrias Kufsteinis Ukrainaga. FIFA ametlikel mängupäevadel peetakse Balti turniir, kus reedel, 1. juunil kell 20:30 on Tartus Tamme staadionil vastaseks Soome ning pühapäeval, 3. juunil kell 16:30 samuti Tamme staadionil Läti või Leedu. 5. juunil - samuti FIFA ametlikul mängupäeval - toimub Le Mans'is maavõistlus Prantsusmaaga.

"Nimekiri on pikk, sest mänge on viis ning kaks neist - Horvaatia ja Austriaga - toimuvad väljaspool ametlikke mängupäevi, kuigi tolleks ajaks on mitmed liigad oma mängud juba lõpetanud. Hea on teha kohe alguses pikk nimekiri, sest koondisesse kutsumisel on omad reeglid ja nii ei pea koosseisu pärast muretsema," selgitas koondise peatreener Tarmo Rüütli EJL-i pressiteenistuse vahendusel ning lisas, et mängijate puhul, kes kuuluvad ka U-21 koondise vaatevälja, tehakse koostööd U-21 koondisega ja võetakse arvesse nende valikmänge Hispaania ja Gruusiaga.

1.-3. juunini Tartus ja Võrus toimuvate Balti turniiri mängude piletid tulevad vabamüüki Piletilevis 10. mail.

Eesti koondise koosseis eelseisvateks maavõistlusteks

Väravavahid
Artur Kotenko (20.08.1981) – FF Jaro (FIN) 25/0
Pavel Londak (14.05.1980) – FK Bodø/Glimt (NOR) 21/0
Marko Meerits (26.04.1992) – Vitesse (NED) 2/0
Sergei Pareiko (31.01.1977) – Wisła Kraków (POL) 33/0

Kaitsjad
Alo Bärengrub (12.02.1984) – Nõmme JK Kalju 36/0
Enar Jääger (18.11.1984) – Aalesunds FK (NOR) 86/0
Ragnar Klavan (03.10.1985) – AZ Alkmaar (NED) 76/2
Dmitri Kruglov (24.05.1984) – FK Rostov (RUS) 71/1
Igor Morozov (27.05.1989) – Tallinna FC Levadia 10/0
Karl Palatu (05.12.1982) – Tallinna FC Flora 8/0
Raio Piiroja (11.07.1979) – Vitesse (NED) 109/8
Mikk Reintam (22.05.1990) – JJK Jyväskylä (FIN) 2/0
Taavi Rähn (16.05.1981) – Tianjin Songjiang (CHN) 63/0
Andrei Stepanov (16.03.1979) – Aris Limassol FC (CYP) 87/1
Tihhon Šišov (11.02.1983) – Nõmme JK Kalju 31/0
Taijo Teniste (31.01.1988) – Sogndal Fotball (NOR) 12/0

Poolkaitsjad
Aleksandr Dmitrijev (18.02.1982) – FK Neman Grodno (BLR) 70/0
Gert Kams (25.05.1985) – Tallinna FC Flora 20/1
Oliver Konsa (04.03.1985) – Nõmme JK Kalju 17/0
Joel Lindpere (05.10.1981) – New York Red Bulls (USA) 77/5
Siim Luts (12.03.1989) – Tallinna FC Flora 5/0
Sergei Mošnikov (07.01.1988) – Pogoń Szczecin (POL) 7/0
Meelis Peitre (27.03.1990) – Tallinna FC Flora 2/0
Sander Puri (07.05.1988) – Kuopion Palloseura (FIN) 39/2
Ats Purje (03.08.1985) – Kuopion Palloseura (FIN) 34/4
Andrei Sidorenkov (12.02.1984) – FC Fredericia (DEN) 21/0
Siim Tenno (04.08.1990) – FK Viktoria Žižkov (CZE) 3/0
Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – FK Amkar Perm (RUS) 48/13
Martin Vunk (21.08.1984) – Nea Salamis Famagusta FC (CYP) 41/1

Ründajad
Jarmo Ahjupera (13.04.1984) – Győri ETO FC (HUN) 15/0
Henri Anier (17.12.1990) – Viking FK (NOR) 2/0
Tarmo Kink (06.10.1985) – klubita 59/5
Tarmo Neemelo (10.02.1982) – Nõmme JK Kalju 20/1
Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Motherwell FC (SCO) 0/0
Andres Oper (07.11.1977) – Nea Salamis Famagusta FC (CYP) 120/36
Alber Prosa (01.10.1990) – Tallinna FC Flora 2/0
Kaimar Saag (05.08.1988) – Silkeborg IF (DEN) 36/3
Vjatšeslav Zahovaiko (29.12.1981) – Kuopion Palloseura (FIN) 39/8
Sergei Zenjov (20.04.1989) – Karpatõ Lviv (UKR) 21/5
Joonas Tamm (02.02.1992) – IFK Norrköping (SWE) 3/0
Vladimir Voskoboinikov (02.02.1983) – FK Himki (RUS) 29/3

Peatreener: Tarmo Rüütli
Abitreener:
Janno Kivisild
Väravavahtide treener: Mart Poom

Futboliit (talgpall)