Rootsi peaminister tõmbas pidurit: kõik jalgpalli sõprusmängud jäävad ära

 (5)
Stefan Löfven
Stefan LöfvenFoto: Jessica Gow/TT/Scanpix

Kui eile tuli uudis, et Rootsi jalgpalliklubid alustavad juba sel nädalavahetusel sõprusmängudega, siis täna otsustati need kõik tühistada.

Näiteks pidi Eesti jalgpallikoondise kaitsja Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK sel laupäeval pidama esimese treeningmängu pärast maailma tabanud koroonapandeemia algust ning kohtuma kolmandas liigas mängiva Vasalunds IF-iga.

Rootsi peaminister Stefan Löfven ja riigi tervishoiuasutused andsid aga neljapäeval Rootsi jalgpalliliidule tungiva soovituse kõik kontrollmängud tühistada ning alaliit nõustus selle ettepanekuga.

"Minu arvates on need mängud vastutustundetud ja ebavajalikud. Ma armastan jalgpalli ja tahan seda vaadata igal võimalusel, kuid hetkel pole õige aeg täiskasvanute sõprusmängudeks," sõnas Löfven ajalehele Aftonbladet.

Rootsi terviseameti epidemioloog Anders Tegnell lisas, et jalgpallimeeskonnad võivad jätkata treeningutega, kuid mängusid lähiajal ei peeta. Ainus erand on tehtud kuni 18-aastastele noortele, kes võivad pidada ka kontrollkohtumisi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)