2008. aasta EM-valikmängu võitsid külalised kindlalt 3:0. Mart Poomi seljatagust sahistasid Joe Cole, Peter Crouch ja Michael Owen.

Inglise jalgpalliikooni Beckhami jaoks tähistas mäng Eestiga naasmist oma kodumaa koondisse pärast aastast vaheaega. Nimelt polnud ta pärast 2006. aasta suvel toimunud MM-i enam koondisekutset saanud.

Jalga Beckham Tallinnas valgeks ei saanud, kuid tema filigraansest keskväljasöögust sündis inglaste 2:0 tabamus.

Protokoll
Eesti - Inglismaa 0:3 (0:1)
Väravad: 37. Joe Cole, 54. Peter Crouch, 62. Michael Owen.

Eesti: Mart Poom, Enar Jääger, Andrei Stepanov, Ragnar Klavan, Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitrijev, Oliver Konsa (46. Tarmo Neemelo), Joel Lindpere, Vladimir Voskoboinikov, Konstantin Vassiljev, Sergei Terehhov (64. Tarmo Kink).
Inglismaa: Paul Robinson, Wes Brown, Wayne Bridge, Steven Gerrard, Ledley King, John Terry, David Beckham (68. Kieron Dyer), Frank Lampard, Peter Crouch, Michael Owen (88. Jermaine Jenas), Joe Cole (Stewart Downing).

6. juunil on Eesti koondis pidanud teisigi mälestusväärseid kohtumisi. 2001. aastal võõrustasime sel päeval Lilleküla staadioni teises ametlikus kohtumises Iirimaad, kellele kaotasime 0:2. 2004. aastal pidasime Teplices maavõistlusmängu Tšehhiga ja kaotasime 0:2 - mõlemad väravad lõi Milan Baroš. 2009. aasta 6. juunil pidas Tallinnas lahkumismängu Martin Reim, kui 3:0 võideti Ekvatoriaal-Guinea koondist.

1984. aasta 6. juunil võitis Eesti NSV jalgpallimeeskond Tallinnas Komsomoli-nimelisel staadionil Afganistani koondist 3:0. Võõrustajate väravad lõid teisel poolajal Ott Mõtsnik, Boriss Rubanovitš ja Enn Läänmäe.

1956. aasta 6. juunil peeti Tallinnas esimene sõjajärgne rahvusvaheline jalgpallimatš, milles Dünamo meeskond alistas 20 000 pealtvaataja ees Stockholmi Sture 3:0.

1909. aastal peeti Lasnamäel valge majaka taga väljakuks kohandatud spordiplatsil üldse esimene ametlik jalgpallivõistlus Eestis. Kahe Tallinna meeskonna kohtumises alistas Meteor Merkuuri 4:2. Seda päeva loetakse eesti jalgpalli ametlikuks sünnidaatumiks.