Raio Piiroja lõpetab karjääri: "Lahkumismängus tahaksin mängida ründajana"

 (17)
Eesti vs Holland
Eesti vs HollandFoto: Hendrik Osula

Eesti koondises 113 kohtumist pidanud Raio Piiroja lõpetab oma mängijakarjääri – keskkaitsja lahkumismatš toimub A. Le Coq Arenal 31. märtsil 2015, kui Eesti võõrustab Islandit.

„Lahkumismäng on väga hea võimalus tänada oma kaaslasi ja poolehoidjaid, jätta sõpradega hüvasti ja panna karjäärile punkt. Kindlasti saab see olema väga emotsionaalne,“ rääkis Piiroja.

Teatavasti korraldatakse lahkumismatš kõigile koondislastele, kes on pidanud vähemalt 100 kohtumist.

„Ega mul endal midagi otsustada ei olnud – tervis ütles, et Raio, aeg on lõpetada. Aga mul on väga hea meel, et saan seda teha kodupubliku ees,“ lausus kompromissitu võitlejana tuntud mees.

Piiroja tunnistas Delfile, et sooviks lahkumismängus astuda platsile ründajana. "Selline mõte mul tõesti on. Oleneb muidugi ka treeneri otsusest, aga ma tahaksin oma väravast võimalikult kaugel mängida. Sellel lihtsal põhjusel, et ma pole pikka aega mänginud ja oma värava all keskkaitses tekitaksin ehk probleeme," ütles Piiroja.

Pärnust pärit 35-aastane Piiroja mängis oma karjääri jooksul pikalt Tallinna FC Floras, välismaal oli aastatel 2004–2011 tema tööandjaks Norra klubi Fredrikstad FK, hiljem kuulus ta ka Hollandis Vitesse ja Hiinas Chengdu Bladesi meeskonda. Piiroja valiti viiel korral Eesti parimaks jalgpalluriks.

Eesti – Island maavõistlus toimub 31. märtsil 2015 kell 19 A. Le Coq Arenal. Piiroja lahkumismängu pääsmed tulevad Piletilevis müüki kolmapäeval, 15. oktoobril kell 10:00.

Futboliit (talgpall)