Ragnar Klavani ja Sadio Mane vastasseisu ei tule: Eesti koondis loobus sõprusmängust Senegaliga

 (3)
Ragnar Klavani ja Sadio Mane vastasseisu ei tule: Eesti koondis loobus sõprusmängust Senegaliga
Ragnar Klavan ja Sadio ManeFotod: Hendrik Osula, Ekspress Meedia/Siphiwe Sibeko, REUTERS

Kui mõni nädal tagasi kirjutas BBC, et Senegali jalgpallikoondis soovib juunikuus MM-finaalturniiriks valmistumisel kohtuda ka Eestiga, siis praeguseks on selge, et seda mängu siiski ei tule.

Kohtumine oleks pidanud toimuma 12. juunil Tallinnas ning kuigi ka Eesti Jalgpalli Liit oli matšist huvitatud, otsustati lõpuks siiski kohtumisest loobuda.

"Norra ja Soome kõrgliigad, kus mängivad väga paljud Eesti koondislased, peavad vahetult enne 12. juunit ühe mänguvooru, mistõttu ei saanuks me neid mängijaid koondisesse kutsuda," selgitas vutiliidu infojuht Mihkel Uiboleht Delfile.

Norra ja Soome liigades mängivate Eesti koondislaste nimekiri on tõepoolest aukartustäratavalt pikk: sinna kuuluvad Taijo Teniste, Enar Jääger, Brent Lepistu, Nikita Baranov, Joonas Tamm, Andreas Vaikla, Matvei Igonen, Ats Purje, Henri Anier, Mihkel Aksalu, Artjom Dmitrijev, Marek Kaljumäe, Marko Meerits ja Hindrek Ojamaa.

Senegali koondis kuulub MM-finaalturniiril Poola, Kolumbia ja Jaapaniga H-alagruppi ning omab seega ka arvestatavat edasipääsuvõimalust. Senegali koondise suurimaks täheks on Ragnar Klavani klubikaaslane Sadio Mane.

Futboliit (talgpall)