Premium liiga noorim väravalööja sõlmis Itaalia suurklubi AS Romaga profilepingu


Premium liiga noorim väravalööja sõlmis Itaalia suurklubi AS Romaga profilepingu
Foto: JK Kalev

16-aastase klubi kasvandiku Martin Vetkali karjäär jätkub Itaalia Serie A klubis AS Roma. 7-aastaselt klubiga ühinenud Kohilast pärit Martin sõlmis AS Romaga 3-aastase profilepingu ning alustab oma profikarjääri AS Roma U17 noortemeeskonnas, teatab noormehe kasvatajaklubi JK Tallinna Kalev oma kodulehel.

Eesti kõrgliiga debüüdi tegi Martin klubi eest eelmisel hooajal 15-aastaselt ning jõudis enne Itaaliasse siirdumist esindusmeeskonna eest Premium liigas mängida 19 kohtumises. Lisaks sai eelmisel hooajal Martinist 15-aastaselt ka Eesti meistriliiga läbi aegade noorim väravalööja.

"AS Roma huvi oli konkreetne ning otsusega polnud vaja kaua viivitada. Tegu on ikkagi maailma mõistes tippklubiga ning tingimused edasiseks arenguks fantastilised," kommenteeris Tallinna Klaevi spordidirektor Joel Lindpere.

"Martini ja ka meie teiste poiste vastu on olnud huvi juba mõnda aega, mis näitab meie klubi selget joont, kuidas tahame ka tulevikus edasi liikuda. Martin on üks hea näide paljudest meie kasvandikest, kes tahavad saada iga päevaga aina paremaks ning annavad selleks rohkem kui 100 protsenti. Martin on olnud AS Roma juures juba kuu aega ning minu jaoks on kõige tähtsam, et ta keskenduks ainult jalgpallile ja koolile ning muus aitan kaasa nii palju kui võimalik."

AS Roma hingekirja kuulub ka teine Eesti noorjalgpallur Oliver Jürgens (17).

Vetkal käis eelmisel aastal testimisel veel mitme Serie A klubi juures - Sassuolos, Genoas, Cagliaris, SPAL-is.

Futboliit (talgpall)