Prantsusmaa tippklubi kasvandik liitus Nõmme Kaljuga


Nicolas Galpin
Nicolas GalpinFoto: Nõmme Kalju FC

Nõmme Kaljuga liitus Prantsusmaa jalgpalliklubi Lille OSC akadeemia kasvandik Nicolas Galpin, kes sõlmis klubiga 5-aastase lepingu.

"Mul on väga hea meel liituda ambitsioonika klubiga nagu Nõmme Kalju, kus on võimalik mängijana areneda ja püüda riigi meistritiitlit," lausus Galpin. "Enne Eestisse tulekut teadsin ma nii Allanit (Kimbaloula) kui ka Reginaldi (Mbu Alidor), kellega koos mängisime Prantsusmaal Lille akadeemias. Nad ütlesid klubi kohta palju positiivset ning ma olen väga rahul oma valikuga."

Kalju peatreener Igor Prinsile on mängumees hea mulje jätnud. "Korraliku tehnika ja kiirusega huvitav vasakujalgne mängumees, kes sai jaanuaris meil mõned mängud mängida. Ajal, mil meie meeskonnas on päris palju vigastatuid, tuleb selline tasemel mängumees kahtlemata kasuks," sõnas Prins.

Täisnimega Nicolas Jacques Andrè Galpin on 21-aastane vasakujalgne prantsuse vasakkaitsja, kes suudab vajadusel ka paremkaitses mängida. Oma oskusi näitas ta juba kolmapäeval, kui Kalju duubli eest vasakkaitses korraliku esituse tegi.

Galpin alustas oma jalgpalluriteed INF Clairefontaine'i kuulsast noorteakadeemiast, kust on jalgpalliharidust omandanud ka sellised suurnimed nagu näiteks Nicolas Anelka, Thierry Henry, Hatem Ben Arfa, Abou Diaby, William Gallas ja Louis Saha. Lille OSC'i noorteakadeemiaga liitus andekas noor 2009. aastal ning mängis seal kaks aastat, pärast mida otsustas tollal Prantsusmaa tugevuselt teises liigas Amiens SC-ga liituda. Enne Kaljusse siirdumist käis pallur testimisel Inglismaal Blackburn Roversis ning Hispaanias Granadas ja Getafes.

Oma debüüdi võib Galpin teha täna, 28. juulil, kui Kadrioru staadionil võõrustatakse algusega kell 19.00 Tallinna Kalevit.

Futboliit (talgpall)