Pehrsson kutsus Artjunini Balti turniiriks koondisse

 (7)
Artjom Artjunin
Artjom ArtjuninFoto: Arno Mikkor

Eesti jalgpallikoondis sõidab homme hommikul Liepajasse, kus neljapäeval kohtutakse Balti turniiri poolfinaalis Lätiga. Peatreener Magnus Pehrssoni valikus on 23 mängijat, teiste hulgas ka kokkuleppemängude uurimise all olev Artjom Artjunin.

Võrreldes eilse Eesti – Gibraltar maavõistlusega on lisandunud väravavahid Mihkel Aksalu ja Pavel Londak, kaitsjad Gert Kams, Artjunin ja Taijo Teniste ning ründajad Albert Prosa ja Ats Purje. Noortekoondistega liitusid Marko Meerits ja Frank Liivak, karjääri lõpetas Andres Oper.

Balti turniiri poolfinaal Läti – Eesti toimub neljapäeval, 29. mail kell 20:15 Liepajas, otseülekandes vahendab mängu ETV2. Sõltuvalt poolfinaali tulemusest mängib Eesti laupäeval, 31. mail kas finaalis, mis leiab aset Liepajas kell 20:00, või 3. koha mängus, mis peetakse Ventspilsis kell 14:00.

Eesti koondise koosseis Balti turniiriks:

Väravavahid

Mihkel Aksalu (07.11.1984) – Seinäjoen Jalkapallokerho (FIN) 11/0

Pavel Londak (14.05.1980) – FK Bodø/Glimt (NOR) 23/0

Sergei Pareiko (31.01.1977) – FC Volga Nižni Novgorod (RUS) 55/0

Kaitsjad

Seotud lood:

Artjom Artjunin (24.01.1990) – Tallinna FC Levadia 1/0

Alo Bärengrub (12.02.1984) – Nõmme Kalju FC 42/0

Enar Jääger (18.11.1984) – Lierse SK (BEL) 102/0

Ken Kallaste (31.08.1988) – Nõmme Kalju FC 4/0

Gert Kams (25.05.1985) – Seinäjoen Jalkapallokerho (FIN) 31/2

Ragnar Klavan (30.10.1985) – FC Augsburg (GER) 92/3

Taavi Rähn (16.05.1981) – Tallinna FC Flora 73/0

Taijo Teniste (31.01.1988) – Sogndal Fotball (NOR) 28/0

Poolkaitsjad

Ilja Antonov (05.12.1992) – Tallinna FC Levadia 3/0

Siim Luts (12.03.1989) – IFK Norrköping (SWE) 16/0

Karol Mets (16.05.1993) – Tallinna FC Flora 3/0

Eino Puri (07.05.1988) – FC Botoșani (ROM) 4/0

Sander Puri (07.05.1988) – York City (ENG) 56/3

Sergei Zenjov (20.04.1989) – FK Karpatõ Lviv (UKR) 32/7

Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – FK Amkar Perm (RUS) 69/17

Martin Vunk (21.08.1984) – Nõmme Kalju FC 61/1

Ründajad

Henri Anier (17.12.1990) – Motherwell F.C. (SCO) 14/5

Sander Post (10.09.1984) – Tallinna FC Flora 11/1

Alber Prosa (01.10.1990) – Tallinna FC Flora 2/0

Ats Purje (03.08.1985) – Kuopion Palloseura (FIN) 44/4

Futboliit (talgpall)