Pärnusse tulevad Vaikla klubikaasalne ja Inglismaal mängivad noored rootslased


Pärnusse tulevad Vaikla klubikaasalne ja Inglismaal mängivad noored rootslased
Malmö vasakkaitsja Pa Konate Rio olümpial.Foto: REUTERS/SCANPIX

Eesti U-21 jalgpallikoondis kohtub neljapäeval, 6. oktoobril kell 18 eelviimases EM-valikmängus Pärnu Rannastaadionil Rootsi eakaaslastega. 10. oktoobril mängitakse võõrsil Hispaaniaga.

Rootsi noortekoondise ridades mängib Norrköpingu kaitsja Linus Wahlqvist, kes on igapäevaselt meeskonnakaaslaseks meie puurilukule Andreas Vaiklale. Vastaste väravavahtide valikusse kuulub nii Göteborgi AISis (GAIS) mängiv Jesper Johansson kui ka Inglismaal Nottingham Forestisse kuuluv Tim Erlandsson.

Franz Brorsson, Pa Konate ja Erdal Rakip kuuluvad Rootsi meistrivõistluste liidri Malmö FF ridadesse. Lisaks on peatreeneri Håkan Ericsoni valikus Sunderlandi (Inglismaa) ridadesse kuuluv Joel Asoro kui ka kaks Hollandis pallivat noormeest – Simon Tibbling ja Muamer Tankovic kuuluvad vastavalt FC Groningeni ja AZ Alkmaari ridadesse. Carlos Strandberg teenib leiba Moskva CSKAs (Venemaa), Melker Hallberg pallib Itaalias Ascoli Picchio FC 1898-s.

Rootsi U-21 koondis:

Väravavahid

Tim Erlandsson (25.12.1996) – Nottingham Forest FC
Jesper Johansson (30.05.1994) – GAIS

Kaitsjad

Joel Andersson (11.11.1996) – BK Häcken
Franz Brorsson (30.01.1996) – Malmö FF
Filip Dagerstål (01.02.1997) – IFK Norrköping FK
Pa Konate (25.04.1994) – Malmö FF
Adam Lundqvist (20.03.1994) – IF Elfsborg
Jacob Une Larsson (08.04.1994) – Djurgårdens Elitfotboll AB
Linus Wahlqvist (11.11.1996) – IFK Norrköping FK

Seotud lood:

Poolkaitsjad ja ründajad

Joel Asoro (27.04.1999) – Sunderland AFC
Pawel Cibicki (09.01.1994) – Jönköpings Södra IF
Gustav Engvall (29.04.1996) – Bristol City FC
Melker Hallberg (20.10.1995) – Ascoli Picchio FC 1898
David Moberg Karlsson (20.03.1994) – IFK Norrköping FK
Kristoffer Olsson (30.06.1995) – FC Midtjylland
Erdal Rakip (13.02.1996) – Malmö FF
Carlos Strandberg (14.04.1996) – PFC CSKA Moskva
Muamer Tankovic (22.02.1995) – AZ Alkmaar
Simon Tibbling (07.09.1994) – FC Groningen

Eesti U-21 koondis:

Väravavahid

Matvei Igonen (02.10.1996) – Tallinna FC Infonet
Andreas Vaikla (19.02.1997) – IFK Norrköping (SWE)

Kaitsjad

Vladimir Avilov (10.03.1995) – Tallinna FC Infonet
Märten Kuusk (05.04.1996) – Nõmme Kalju FC
Michael Lilander (20.06.1997) – Paide Linnameeskond
Martin Mägi (18.06.1996) – Pärnu Linnameeskond
Hindrek Ojamaa (12.06.1995) – Tallinna FC Levadia
Andre Paju (05.01.1995) – Tartu JK Tammeka
Henrik Pürg (03.06.1996) – Nõmme Kalju FC
Madis Vihmann (05.10.1995) – Tallinna FC Flora

Poolkaitsjad ja ründajad

Mihkel Ainsalu (08.03.1996) – Tallinna FC Flora
Eduard Golovljov (25.01.1997) – Tallinna FC Infonet
Svjatoslav Jakovlev (24.04.1996) – JK Narva Trans
Kevin Kauber (23.03.1995) – Tallinna FC Levadia
Robert Kirss (03.09.1994) – Nõmme Kalju FC
Tanel Lang (15.08.1995) – Viljandi JK Tulevik
Frank Liivak (07.07.1996) – klubita
Martin Miller (25.09.1997) – Tartu JK Tammeka
Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – Paide Linnameeskond
Rauno Sappinen (23.01.1996) – Tallinna FC Flora
German Šlein (28.03.1996) – Tallinna FC Flora

Futboliit (talgpall)