Pärnu jalgpallis soovitakse moodustada linnameeskond


Pärnu jalgpallis soovitakse moodustada linnameeskond
Foto: Siim Lõvi

Eelmisel nädalal toimus Pärnu Spordihoones kohtumine Pärnus noortejalgpalliga tegelevate klubide, Pärnu linna ja Eesti Jalgpalli Liidu vahel. Klubidest osalesid kohtumisel Pärnu JK Vaprus, Pärnu JK ja Pärnu Kalevi SK.

Kohtumise põhiteemaks oli Pärnu Linnameeskonna kui Pärnu jalgpalli Eesti tipptasemel esindava ühise esindusmeeskonna moodustamine hooajast 2011, teatas EJL-i pressiteenistus.

"Tippmeeskonna moodustamine ja ülalüpidamine väljaspool Tallinna on keeruline, samal ajal on suur hulk või isegi enamus tippjalgpallureid tulnud nendest piirkondadest," ütles kohtumisel Eesti Jalgpalli Liitu esindanud Aivar Pohlak.

"Viimasel ajal oleme palju kõnelenud regionaalsete keskuste väljaarendamise vajadusest, Pärnu-taolises linnas peaks Pärnu Linnameeskond olema kohaliku püramiidi kõigi poolt tunnustatud tipp. Kahtlemata on väga oluline senise klubistruktuuri säilimine noorte- ja amatöörjalgpallis."

Kõik kohtumisel osalenud pooled oli plaanitava arenguga päri. Järgmine kohtumine samal teemal toimub juulikuu alguses, mil vaadatakse üle loodava organisatsiooni põhikiri.

Futboliit (talgpall)