Paide müüs Elevandiluuranniku ründaja Slovakkiasse, klubid alustasid koostööd

 (2)
Paide müüs Elevandiluuranniku ründaja Slovakkiasse, klubid alustasid koostööd
Foto: Paide linnameeskonna koduleht

Slovakkia meistriliiga klubi Trnava Spartak omandas Paide Linnameeskonnalt Elevandiluuranniku ääreründaja Yann Michael Yao mängijaõigused.

Mõlemad osapooled panid ühtlasi aluse klubidevahelisele koostööle nii mängijate skautimise kui ka noortetöö valdkondades, teatab Paide Linnameeskonna koduleht. Üleminekusummat ei avalikustatud, kuid portaali Transfermarkt andmetel teenis Paide mehe eest 200 000 eurot.

2018. aastal Paidega liitunud 22-aastane Yao tegi Linnameeskonna särgis kaasa 61 Premium liiga mängus, lüües 15 väravat ja andes 16 resultatiivset söötu. Lõppenud hooajal oli ta Premium liiga resultatiivsustabelis 11 värava ja 12 sööduga Erik Sorga ja Konstantin Vassiljevi järel kolmas.

1923. aastal asutatud Trnava Spartakil on viis meistritiitlit Tšehhoslovakkia perioodist. Eriti edukas oli klubile 2018. aasta, mil esmakordselt tuldi Slovakkia meistriks. Euroopa liigas jõudis Spartak samal aastal alagrupiturniirile, kus alistati teiste seas Brüsseli Anderlecht ja Istanbuli Fenerbahce.

Yann Michael Yao: „Soovin tänada kogu klubi selle aja eest, mis teie juures veetsin. Aitäh, et aitasite mul areneda nii mängijana kui inimesena, jään mäletama ainult häid ja meeldivaid hetki nii sportlikus kui isiklikus plaanis! Minu jaoks algab nüüd uus seiklus, kuid ma ei unusta kunagi seda, mis just lõppes. Paide Linnameeskond, kogu tiim, staff ja teie suurepärased fännid jäävad alatiseks minu südamesse ja hoian teile alati pöialt!“

Seotud lood:

Paide Linnameeskonna tegevjuht Jaanus Pruuli: „Yann on Samson Iyede ja Alassana Jatta kõrval lühikese ajaga kolmas välismängija, kes teinud meie klubis oma karjääris suure sammu edasi. Tema potentsiaal hakkas avanema alles mullu ja kindlasti on temas palju enamgi veel peidus. Slovakkia tugev ja ühtlane liiga saab mängija jaoks olema tugev proovikivi, kuid usun, et Yann suudab sealgi end tõestada. Mul on eriti hea meel, et Los Angeleses detsembris toimunud skautingnädala jooksul õnnestus Trnava Spartaki tegevjuhiga jõuda ühisele arusaamale, kuidas meie klubid võiksid tulevikus koostööd teha ja üksteisele kasulikud olla ning Yanni üleminek on selle esimeseks viljaks.

Trnava Spartaki tegevjuht Marian Cerny: „Suured tänud Paidele meeldiva koostöö alguse eest! Loodame kõik, et Yann suudab Spartakis areneda ja oma unistused teoks teha. Leidsime Ameerika Ühendriikides toimunud vestlustes Paide tegevjuhiga palju ühiseid ideid ja kokkupuute punkte ning loodan pikaajalisele koostööle. Soovin Paide Linnameeskonnale edukat hooaega!“

Futboliit (talgpall)