Pääs EMile lööks koduse vutikalendri segamini

 (18)
Pääs EMile lööks koduse vutikalendri segamini
Foto: Siim Lõvi

Kui Eesti jalgpallikoondis suudab jätkata imede kordasaatmist, alistab novembris EM-valiksarja play-off’is Iirimaa ja jõuab finaalturniirile, tuuakse kohalikule alaliidule lisaks garanteeritud 8 miljoni euro suurusele auhinnarahale kaela ka meeldiv murekoorem – mida teha koduse meistriliiga kalendriga?

Eestis mängitakse liigajalgpalli märtsi algusest novembri alguseni, kuhu peavad mahtuma 36 meistriliiga vooru, karikasarja kohtumised ja koondisemängude jaoks ette nähtud pausid. 2012. aastal muudab graafiku pingelisemaks Põhja-Eestis 3.–15. juulini toimuv U19 EM-finaalturniir, mille ajaks on meistriliigas ette nähtud paus, kirjutab Õhtuleht.

Kui Eesti peaks jõudma meeste EM-finaalturniirile, lüüakse plaanid aga uppi, sest kõigi eelduste kohaselt kaasab peatreener Tarmo Rüütli 23mehelisse koondisesse ka Eesti meistriliiga mängijaid.

Viimaseid valikuid arvestades oleks koondisekutset põhjust oodata Karl Palatul, Gert Kamsil, Sergei Mošnikovil (FC Flora) ja Alo Bärengrubil (Nõmme Kalju), kes tuleb rahvusvaheliste reeglite kohaselt vabastada klubidest hiljemalt kaks nädalat enne turniiri algust, mis tähendaks, et meistriliiga kahte juhtivat klubi ootaks ees vähemalt kuuajaline mängupaus (kaks nädalat + aeg, kui Eesti finaalturniiril mängib).

Futboliit (talgpall)