Norra meedia spekuleerib: Piiroja on nõus ametivõimude poolt pakutava kokkuleppemenetlusega

 (40)
Raio Piiroja
Raio PiirojaFoto: Vallo Kruuser

Eesti jalgpallikoondise endine pikaaegne kapten Raio Piiroja kaalub nõustumist Norra politsei ja maksuameti poolt esitatud kokkuleppemenetlusega, mis tähendaks süü osalist omaks võtmist, kirjutab Fredrikstad Blad.

Norra politsei ja maksuameti andmetel jättis Piiroja oma seitsmeaastase Fredrikstadi karjääri jooksul (2004–2011) maksud maksmata 1,8 miljoni krooni ehk 220 000 euro suuruse tulu pealt. Piirojale on esitatud 826 000 Norra krooni (ligikaudu 100 000 euro) suurune maksunõue.

"See artikkel on puhas spekulatsioon," kommenteeris Piiroja Delfile. "Ma pean kõigepealt saama Norra ametivõimudelt eesti keeles kõik vajalikud dokumendid, et viimaste üksikasjadega end kurssi viia. Seni neid pabereid pole. Jah, minu kaitsetiimile on tehtud ettepanek kokkuleppemenetluseks, aga täpsemaid detaile ma veel ei tea," lisas Piiroja.

Kokku said Fredrikstadi klubis maksupettuse süüdistuse 20 inimest. Aprilli alguses mõisteti näiteks eksmängijale, ameeriklasele Brian Westile kümne kuu pikkune tingimisi vanglakaristus, sest ta oli 1,2 miljoni kroonise tulu pealt jätnud maksud tasumata.

Futboliit (talgpall)