Norra meedia kritiseeris oma rahvuskoondist ja kiitis Noorkuu esitatud hümni

 (13)
Eesti vs Norra jalgpall
Eesti vs Norra jalgpallFoto: Hendrik Osula

Norra ajakirjandus oli pärast eilset Eesti ja Norra maavõistlusmängu oma jalgpallikoondise esituse suhtes väga kriitiline, kuid kiitis ansambli Noorkuu ette kantud Eesti hümni.

"Inetu öelda, aga mängu tipphetk leidis aset juba enne avavilet - nii võib öelda, kui teile meeldib meeste a cappella laulmine. "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm" esitati veatult ja ette kanti kõik kolm salmi," kirjutas Norra päevaleht Aftenposten 0:0 viigiga lõppenud Eesti-Norra mängu ülevaates.

Norra koondise esituse kohta arvati, et meeskonna Achilleuse kannaks on endiselt suutmatus väravaid lüüa.

Norra peatreener Per-Mathias Høgmo sõnas Aftenpostenile, et õiglane mängu tulemus oleks olnud norralaste võit. "Kui vaadata, kui palju väravavõimalusi me lõime, siis oleksime pidanud võitma 1:0. Paraku jäi meil jälle üks asi puudu - väravad," teatas Høgmo.

Norra oli skoori avamisele kõige lähemal 59. minutil, kui Valon Berisha pealelöögile õnnestus käed vahele saada Mihkel Aksalul, kes Eestit veel mitmel korral halvimast päästis.

"Ma oleksin pidanud selle olukorra realiseerima," sõnas Berisha ja lisas: " Igati okei mäng meie poolt, kuid väravad jäid kahjuks taas löömata."

Futboliit (talgpall)