Noortekoondised alustavad täna Soomes Balti turniiri

 (5)
Noortekoondised alustavad täna Soomes Balti turniiri
Foto: TERJE LEPP

Eesti noormeeste U-19 ja U-17 koondised alustavad täna Soomes Eerikkilä spordikeskuses Balti turniiri. Nelja päeva jooksul mängivad noormehed lähinaabritega kokku kuus mängu.

Meie koondiste esimeseks vastaseks on täna Läti, homme mängime Soome vastu ning pärast puhkepäeva mängivad meie mehed 28. juunil Leeduga.

U-19 koondise peatreener Karel Voolaid ütles, et lähevad püüdma võimalikult kõrget kohta ja et tal on usku meestesse, keda koondisesse valinud on. “Võtame mäng korraga,” lisas ta.

Lätist ja Leedust teab Voolaid veidi rohkem kui Soomest. “Kui Soomel on parimad mehed koos, siis on nemad favoriidid,” usub ta.

U-17 koondise peatreener Lars Hopp ütles, et ettevalmistus (turniir Lätis ja mäng Itaaliaga) on näidanud, et meie mehed suudavad näidata tasemel kaitsemängu. “Peame suutma ka mõned väravad lüüa, aga samal ajal suutma hoida kõrget taset kaitsemängus,” leiab Hopp.

Vastaste taseme kohta arvab Hopp, et suudame iga mängu võita, kuid võistkonnad on nii võrdsed, et peame valmis olema ka kehvemaks resultaadiks. “Oleneb, millist taset poisid mängupäeval näitavad,” ütleb Hopp.

Eerikkilä spordikompleks asub üsna võrdsel kaugusel Helsingist, Tamperest ja Turust. Kõikidest linnadest sõidab autoga Soome lõunaosas asuvasse spordikeskusesse ligi tund aega.

Seotud lood:

Meie koondiste mängukava:

25. juuni kell 14:00 Eesti U-19 – Läti U-19

25. juuni kell 20:00 Eesti U-17 – Läti U-17

26. juuni kell 18:00 Eesti U-19 – Soome U-19

26. juuni kell 20:00 Eesti U-17 – Soome U-17

28. juuni kell 12:00 Eesti U-17 – Leedu U-17

28. juuni kell 14:00 Eesti U-19 – Leedu U-19

Eesti U-19 koondis:

Väravavahid

Magnus Karofeld (20.08.1996) - Tallinna FC Flora

Kristjan Tamme (21.09.1995) - Tallinna FC Levadia

Kaitsjad

Frederik Aardemäe 12.03.1995) - FC Futura (FIN)

Sten Sinisalu (04.02.1996) - Tallinna FC Flora

Siim Sillaots (25.03.1995) - Tartu JK Tammeka

Karl Martin Kaasik (01.03.1995) - Turun Palloseuraan (FIN)

Andre Paju (05.01.1995) – Tartu JK Tammeka

Poolkaitsjad

Erik Listmann (09.02.1995) - Nõmme JK Kalju

Joseph Saliste (10.04.1995) - Tallinna FC Flora

Lauri Välja (25.05.1995) - Tallinna FC Levadia

Kaspar Paur (16.02.1995) - Tallinna FC Levadia

Marten Saarlas (29.03.1995) - Tallinna FC Levadia

Geir-Kristjan Suurpere (26.02.1995) - Tartu JK Tammeka

Tanel Lang (15.08.1995) - Viljandi JK Tulevik

Martin Jõgi (05.01.1995) – Tartu JK Tammeka

Gregor Aru (12.03.1995) – Tallinna FC Levadia

Ründajad


Kevin Kauber (23.03.1995) - Åbo IFK (FIN)

Frank Liivak 07.07.1996) - Almere City FC (NED)

Bogdan Vaštšuk (04.10.1995) - FC Dinamo Moskva (RUS)

Peatreener: Karel Voolaid

Abitreener: Liivo Leetmaa

Väravavahtide treener: Aiko Orgla

Füsioterapeudid: Martin Kiho, Maret Mets

Arst: Timo Rahnel

Eesti U-17 koondis:

Väravavahid

Vladislav Tsvetkov (17.10.1997) - JK Sillamäe Kalev

Sten-Marten Vahi (28.03.1997) – FC Nõmme United

Kaitsjad

Oskar Berggren (30.10.1997) – Viljandi JK Tulevik

Siim Kask (21.03.1997) – Tartu JK Tammeka

Jan Kokla (29.05.1997) – FC Nõmme United

Kert Krusel (11.04.1997) – FC Nõmme United

Henrik Kummer (29.01.1997) – FC Nõmme United

Algis Roog (22.06.1997) – Viljandi JK Tulevik

Michael Lilander (20.06.1997) – FC Nõmme United

Aleksandr Lazarev (10.06.1997) – Tallinna FC Levadia

Poolkaitsjad

Peeter Klein (28.01.1997) – FC Nõmme United

Hendrik Nälk (16.06.1997) – Viljandi JK Tulevik

Kristjan Prunn (01.02.1997) – Tallinna FC Levadia

Randin Rande (28.07.1997) – FC Nõmme United

Henri Reinvald (03.03.1997) – Tallinna FC Levadia

Herol Riiberg (14.04.1997) – Tallinna FC Flora

Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – FC Nõmme United

Andrei Sadovoi (21.02.1997) – Tallinna JK Legion

Ründajad

Eduard Golovljov (25.01.1997) – Tallinna FC Infonet

Andrei Klimtšuk (28.05.1997) – Tallinna JK Legion

Roger Teor (11.05.1997) – Viljandi JK Tulevik

Mattias Käit (29.08.1998) – Tallinna FC Levadia

Peatreener: Lars Hopp

Abitreener: Kristen Viikmäe

Väravavahtide treener: Oleg Andrejev

Füsioterapeut: Kristiina Lind

Arst: Timo Rahnel

Futboliit (talgpall)