Nõmme Kalju vastane ihkab Türgi meistriks, Euroopa liiga pigem tagaplaanil

 (1)
Nõmme Kalju - Osmanlispor Kadrioru staadionil
Osmanlispori mängueelne treeningFoto: Anna Aurelia Minev

Homme jalgpalli Euroopas liigas Nõmme Kaljuga kohtuva Türgi klubi Osmanlispori peatreener Mustafa Resit Akcay kinnitas, et 1:0 eduseisus ei tormata ründama.

"Juhime poolajal 1:0. Teame ja arvestame sellega. Arvame, et tuleb kahe kompaktse meeskonna heitlus, aga oleme vajadusel valmis võtma ka riske," lausus Akcay Kadrioru staadionil 24 tundi enne tähtsat heitlust.

Kalju kohta lausus ta: "Nõrgad meeskonnad Euroopas nii kaugele ei jõua. Nad alistasid Haifa Maccabi. Nende koosseisus on kaheksa rahvuskoondise kogemusega mängijat. Need faktid kõnelevad iseenda eest. Lisaks on neil hooaeg käimas ja füüsiline seisund korralik. Jah, me ei kasutanud kodus oma võimalusi soovitult, aga samas oli ka Kaljul lõpus hea šanss lüüa 1:1."

Osmanlispori eelarve on teadaolevalt 30-40, Kaljul 1,2 miljonit eurot. Mullu Türgi liigas viiendaks tulles ka kuulsat Istanbuli Galatasarayd edestanud meeskonna juhendaja lausus: "Muidugi on meie eesmärk jõuda Euroopa liigas alagrupiturniirile. Aga tähtsam on klubi terviklik areng ja tulemus kodustel meistrivõistlustel. Selles peres valitseb suur potentsiaal, mis võib klubi viia ka Türgi meistritiitlini."

Futboliit (talgpall)