Nõmme Kalju mängija positiivne proov muudab ka Premium liiga graafikut. Tuleviku mängijad jätkavad isolatsiooni

 (4)
Nõmme Kalju mängija positiivne proov muudab ka Premium liiga graafikut. Tuleviku mängijad jätkavad isolatsiooni
Viljandi Tuleviku logoFoto: Andres Putting

Nõmme Kalju jalgpalliklubi mängija positiivne koroonaviiruseproov mõjutab ka Premium liiga mängugraafikut. Edasi on lükatud 19. vooru mängud Nõmme Kalju - Tallinna Legion ning FC Flora - Viljandi Tulevik.

Nende asemel mängitakse 29. augustil kell 19 Lilleküla staadionil Premium liiga 23. vooru kohtumine Flora ja Legioni vahel.

"Viljandi Tuleviku juhtkond peatas esindusmeeskonna treeningud juba esmaspäeval ehk kohe pärast esialgse info laekumist vastasmeeskonna positiivse koroonaproovi kohta. Klubihoone suleti ning selgitati välja kõik mängupäeval Nõmme Kalju mängijate ja delegatsiooniga lähikontaktis olnud inimesed, kelle andmed edastati Terviseametile," seisab JK Tuleviku kodulehel avaldatud teates.

Klubijuhid saatsid Tuleviku esindusmeeskonna ennetavalt isolatsiooni ning jalgpallikooli töö korraldati ümber selliselt, et esindusmeeskonnas mängivad noortetreenerid, kes Nõmme Kalju vastu väljakul käisid, ei puutuks kokku Tuleviku jalgpallikooli lastega.

Kolmapäeval lõplikku kinnitamist leidnud Nõmme Kalju mängija koroonaviiruse diagnoos tähendab, et möödunud nädala laupäeval Viljandi Tuleviku ja Nõmme Kalju vahelises kohtumises väljakul käinud 12 Tuleviku mängija isolatsioon jätkub vastavalt Terviseameti nõudmistele kuni uue nädala alguseni. Seejärel tehakse mängijatele koroonaproovid ning kui need on korras, võib meeskond treeningutele naasta.

Mängus mitteosalenud Tuleviku varumängijad, treenerid ning mängupäeva korraldamisega seotud tehniline personal, kellel Nõmme Kalju meeskonna ja delegatsiooniga kokkupuude puudus, Terviseameti kinnitusel isolatsiooni jääma ei pea. Tuleviku klubi jälgib ka nende seisundit siiski hoolikalt. Ühelgi mängijal, treeneril ega klubi personali liikmel viiruse sümptomeid ei ole."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)