Nõmme Kalju koroonakolle laienes veelgi. Kuno Tehva: oleme kaelani p**as, aga hoiame nina püsti

 (32)
Jalgpalliliidu pressikonverents
Nõmme Kalju president Kuno TehvaFoto: Priit Simson

Nõmme Kalju jalgpalliklubi koroonaviiruse puhanguga on seotud juba 15 inimest, teatas Terviseamet tänases pressiteates. Kuno Tehva sõnul minnakse neljapäeval igal juhul Budapesti euromängu mängima, ka siis, kui tuleks välja panna ainult klubi noormängijatest koosnev võistkond.

"Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on viis aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 15," seisab Terviseameti kodulehel igapäevases ülevaates.

Kaljuga viimastel päevadel juhtunu on kahtluse alla seadnud nende Euroopa liiga 1. eelringi kohtumise Sloveenia klubi NŠ Muraga, mis peaks toimuma sel neljapäeval Budapestis. Mäletatavasti ei saanud see 27. augustil Tallinnas toimuda, sest Terviseamet ei lubanud Kalju ega ka Mura meeskonda seal avastatud koroonapositiivsete tõttu platsile, kuigi sloveenid jätsid enda positiivse mängija Tallinna lennukist maha.

"Praegu on seis selline, et läbime kõik homme UEFA COVID testi uuesti ja siis vaatame, mis seis on ja saame teada, kuidas on olukord vastastel. Mängime selle mängu ära olenemata sellest, kas peame minema Budapesti noortega või mitte," ütles Delfile Kalju klubi president Kuno Tehva.

"Homme öösel saame ilmselt alles testi vastused. Järgmisel varahommikul peaksime hakkama lendama. Ilmselt hakkab 9. septembri hommikul selguma, mis saab, kuidas lendame ja kes lendab. Ehk saab Mura testi tulemused varem teada. Saame teada, kellega nemad mängivad ja mis võimalused meil on."

Tehva sõnul pole klubi ega meeskond pead norgu lasknud ning ilma võitluseta endale protokolli tehnilist kaotust kirjutada ei lase. "Sportlik hing on praegu võitu saanud. Nagu öeldakse, kui oled kaelani p**as, tuleb nina hoida üleval!" lõpetas ta positiivse noodiga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)