Narva United tähistas saalijalgpalli Eesti meistritiitlit suure Venemaa lipuga

 (118)
Narva United
Narva United Eesti meistrikarika ja Venemaa trikoloorigaErakogu

Laupäeval esmakordselt Eesti saalijalgpalli meistriks tulnud Narva Unitedi meeskond üllatas paljusid vaatajaid, kui võttis tiitlit tähistades välja suure Venemaa lipu.

Pärast autasustamist avanenud vaatepilti ei tinginud siiski miski muu, kui tõsiasi, et neli Narva Unitedi mängijat on läbi-lõhki Venemaa kodanikud - idanaabri juures sündinud ja kasvanud selle riigi kodanikud.

"Nad tähistasid koduriigi lipuga tiitlivõitu, mis jalgpallis suhteliselt tavapärane nähe. Mõistetavalt tekitas Venemaa lipu sellisel moel presenteerimine mõnevõrra rohkem elevust, aga kas keegi üllatus, kui näiteks Jorge Rodrigues võttis Kalju karikavõidu puhul välja Portugali lipu? Või Ragnar Klavan juubeldaks Liverpooliga triumfeerides sinimustvalgega?" selgitas Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht.
Kõnealused Venemaal sündinud Venemaa kodanikud on Eduard Bader, Sergei Fjodorov, Andrei Pantelejev ja Sergei Šilkov - kõik nad on tulnud Eestisse jalgpalli mängima vastava üleminekuloaga. Kokku kuulub Narva Unitedi koosseisu aga kuus Venemaa kodainikku, kuid kaks ülejäänut on pärit Narvast.
Narva Unitedi direktor Aleksandr Dmitrijev lausus venekeelsele Delfile: "Ärge otsige mingeid poliitilisi põhjusi. Meie meeskonnas mängis lõppenud hooajal neli Vene leegionäri ja nad soovisid võitu tähistada oma riigi lipuga. Kui Cristiano Ronaldo jookseb pärast Meistrite liiga finaali Portugali lipuga, võetakse see vastu täiesti normaalselt. Miks jahmatab kedagi Vene trikoloor? Narva United oli ja jääb Eesti klubiks. UEFA karikaturniirile, kuhu pääsme lunastasime, võtame kindlasti kaasa sinimustvalge."

Täna õhtupoolikul tegi klubi aga sotsiaalmeedias postituse, kus on näha nii meeskonna sall, karikas kui Eesti lipp.

Futboliit (talgpall)