Napilt! Mihkel Aksalu tegi küll nullimängu, kuid tiitli kaitsmiseks sellest ei piisanud


Eesti vs Gibraltar
Mihkel AksaluFoto: Hendrik Osula

Pühapäeva pärastlõunal peeti hooaja viimane voor Soome jalgpalli kõrgliigas, kus suures mängus oli sees ka Eesti koondise väravavaht Mihkel Aksalu ja tema tööandja Seinäjoki JK.

Enne viimast vooru oli tiitlimängus sees kolm võistkonda - liidril Mariehamnil oli kirjas 58, teisel kohal asuval HJK-l 57 ning Seinäjokil 56 punkti. Kui Mariehamn läks kodus vastamisi Tampere Ilvesega, siis SJK sõitis külla just nimelt HJK-le. Seetõttu vajas eelmisel aastal Soome meistriks tulnud Aksalu, et tema võistkond võidaks HJK-d ning samal ajal ei suudaks Mariehamn Ilvest võita.

Päris nii kenasti asjad aga ei laabunud - Aksalu tegi küll oma töö ära, kui hoidis Helsingi klubi nulli peal, kuid ka SJK ei suutnud teisel pool platsi skoori teha. Tagatipuks alistas Mariehamn ka Ilvese ning tuli seega 2016. aasta Soome meistriks.

33 mängust 57 punkti kogunud SJK ja Aksalu lõpetasid hooaja pronksmedaliga. Sealjuures jäädi hooaja alguses kolmest punktist ilma tehnilise apsaka tõttu, kui unustati Soome jalgpalliliidus uuendada mitmete pallurite mängijapasse.

Futboliit (talgpall)