Mis saab jalgpalli MM-i vaatamisest siis, kui Eesti kanalid vedu ei võta?

 (148)
Eesti-Holland jalgpall
Eesti-Holland jalgpallFoto: Ilmar Saabas

Kui erakanalid või Tallinna TV vedu ei võta, jääb jalgpalli MM Eesti kanalitel näitamata, kirjutab Teele Tammeorg esmaspäevases Eesti Päevalehes.

Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimees Margus Allikmaa on kohtunud eratelekanalite ja Tallinna TV esindajatega, et pakkuda neile tuleval aastal Brasiilias peetava jalgpalli MM-i ülekande õigust. „Meie enda eelarve lihtsalt ei pea vastu sellele, see on nii kulukas ettevõtmine,” nentis Allikmaa. Tema sõnul läheb ülekanne – 64 mängu ülekande litsentsitasu ja satelliidiühendus – maksma umbes 600 000 eurot, seisab artiklis kirjas.

Juhul, kui Eesti erakanalid või Tallinna TV vedu ei võta, läheb eestlastel MM-i jälgimisega raskeks. Ja seda eriti "tavainimestel", kellel on kodus näiteks Elioni, Starmani või Viasati telepaketid.

Soomes on MM-i teleõigus Yle-l, mida Elioni ja Starmani kliendid saavad tellida. Venemaal kannab MM-i üle Pervõi Kanal, Saksamaal ARD ja ZDF. Ülejäänud kanalid, kellele on antud ülekandmisõigused, on kohalikele televaatajatele võõrad ning juhul, kui kodus oma eraldisoetatud satelliidipaneeli pole, on nende nägemine läbi kohalike teleteenuste pakettide võimatu.

Vaata kanalite nimekirja, kellele õigused on antud.

Futboliit (talgpall)