Millise Eesti jalgpalliklubi järelkasv pääseb tänavu maailma suurimale noorteturniirile Gothia Cup?

 (6)
kotkas cup turniiri võitnud martin reimi jalgpallikooli võistkond
kotkas cup turniiri võitnud martin reimi jalgpallikooli võistkondFoto: Delfi lugeja foto

Mai esimesel pühapäeval, 4. mail toimub noorte jalgpalliturniir Kotkas Cup SKF karikale. Otsustavad lahingud karikale ning priipääsmele suvel Rootsis Göteborgis aset leidvale rahvusvahelisele jalgpalliturniirile Gothia Cup peetakse maha Tallinnas Kotka staadionil (Linnu tee 9).

Sel aastal juba viiendat korda toimuval turniiril võtavad mõõtu 2001. aastal sündinud poisid.
Osalevad FC Flora, Keila JK, Martin Reimi JK, Nõmme United, FC Levadia, Tallinna Kalev, Tartu Tammeka ja V.Metsa JK Paidest.

Mängud algavad kell 9 hommikul. Mängitakse tervel väljakul 11 vs 11 ja mänguajaks on 2x15 minutit. Finaal 2x20 minutit. Esikohamäng algab 16.45. Üritus on pealtvaatajatele tasuta ning oodatud on kõik jalgpallihuvilised! Kohapeal puhvet.

Alates 1975. aastast igal suvel Göteborgis aset leidev Gothia Cup on maailma suurim rahvusvaheline noorte jalgpalliturniir. Eelmisel aastal võttis 7-päevasest võistlusest osa 1567 võistkonda 71 riigist ning võistluse raames peeti maha 4520 jalgpallimatši. Tänavune Gothia Cup toimub 14.-21. juulini.

Seotud lood:

Eestist on varasemalt Gothia Cupil esindanud FC Kotkas (2010), Martin Reimi Jalgpallikool (2011), FC Levadia (2012) ja FC Flora (2013).

Turniiri suurtoetaja ning võitja kulude katja, SKF, on juhtiv rahvusvaheline tööstuskontsern, mis pakub veerelaagreid, tihendeid, jõuülekande tooteid, keskmäärdesüsteeme ning teisi tööstustarvikuid ja nendega seotud insener-tehnilisi lahendusi tööstustele ja masinaehitusele. 1907. aastal asutatud SKF on tänapäeval esindatud enam kui 130 riigis.

Futboliit (talgpall)