Miks EOK ei tunnista Rüütlit ja Kivisilda?

 (2)
Tarmo Rüütli, jalgpall
Foto: Ilmar Saabas

Pilk Eesti Olümpiakomitee (EOK) vastavasse registrisse reedab ehmatava tõe: tervel real meie juhtivatel jalgpallitreeneritel on litsents aegunud.

Nimekiri on esinduslik: koondise peatreener Tarmo Rüütli, tema parem käsi Janno Kivisild, meistriliiga klubide juhendajad Valeri Bondarenko, Marko Lelov ja Igor Prins, samuti Sergei Ratnikov, Aavo Sarap, Ain Tammus, Karel Voolaid ja naiste meisterklubi Pärnu treener Jüri Saar, kirjutab Õhtuleht.

«Kuna liitusime EOKga hiljem, on meie ja nende litsentsi uuendamisel tekkinud kaheaastane nihe, ehkki mõlemad kehtivad neli aastat,» selgitas Eesti Jalgpalli Liidu koolitaja Urmas Kirs.

Kirsi sõnul on treeneril vaja kirjutada vaid uus avaldus ja esitada CV, sest muus usaldab olümpiakomitee täielikult jalgpalliliidu andmebaasi.

Endine Eesti koondislane on kursis, et näiteks Rüütli ja Kivisillaga peaks nüüdseks paberimajandus korras olema: «Komisjon juba oli ja neile mõlemale esitati kõrgem (neljas) kategooria kui ühelegi Eesti jalgpallitreenerile kunagi varem.»

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehes

Futboliit (talgpall)