Meistriliiga kuu parimaks mängijaks valiti Paide poolkaitsja


Paide Linnameeskond vs FCI Levadia 25.07.2020
Sergei Mošnikov.Foto: Hendrik Osula

Eesti jalgpalli Premium liiga möödunud kuu parimate auhinnad läksid sedapuhku Paide Linnameeskonna ja TJK Legioni ridadesse.

Kuna koondise- ja euromängude tõttu pidasid Premium liiga klubid septembris erineva hulga kohtumisi, arvestati kuu parimate valimisel sisse ka oktoobrikuu alguses toimunud mängud. Selle tulemusena valiti parimaks mängijaks Paide Linnameeskonna poolkaitsja Sergei Mošnikov. 32-aastane Mošnikov aitas Paidel valitud perioodil üle mängida nii Viljandi Tuleviku (4:1), Tallinna Kalevi (4:1) kui ka FCI Levadia (1:0).

Kõikides mängudes oli tugev roll ka Mošnikovil, kes sai Viljandi Tuleviku vastu kirja kaks väravat ning võidumängudes Kalevi ja Levadia jäi kogenud poolkaitsja nimele väravasööt. Lisaks oli Mošnikovi keskmine InStati näitaja sel perioodil kogu liiga kõrgeim - 315.

Kuu parimaks treeneriks valiti aga TJK Legioni juhendaja Denis Belov, kelle käe all teenis Legion 4 mänguga 2 võitu ja 2 viiki. Septembrikuu esimeses mängus alistas Legion kodumurul 2:1 Narva Transi, sealt edasi tehti võõrsil 2:2 viik FC Kuressaarega, alistati 3:1 Tartu Tammeka ning lõpetuseks võideldi võõral väljakul 1:1 viik välja Nõmme Kaljult.

Eduka seeria järel kerkis Legion 9. tabelirealt jagama hetkel 21 punktiga 7.-8. kohta.

Futboliit (talgpall)