Kiirtehing: Raio Piiroja kaubeldi tundidega Norrast Hollandisse

 (33)
Raio Piirojal on põhjust rahuloluks, jalgpall
Foto: Collin Pillai

Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Raio Piiroja kinnitas Delfile, et üleminekuakna viimasel päeval sooritatud tehingu tulemusena siirdub ta mängima Hollandi meistriliiga klubisse Vitesse Arnhem.

Paar nädalat tagasi keeldus Fredrikstad Piiroja müümast ühele Norra meistriliiga klubile, kuid nüüd oldi pakkumisega nõus. Piiroja leping Fredrikstadiga, kus ta mängis 2004. aastast lõppenuks mõne kuu pärast. See oli Fredrikstadil sisuliselt viimane võimalus Piiroja eest mingitki raha saada.

"See on väga oluline samm minu karjääris. Holland on suur jalgpallimaa ja sealse kõrgliiga hea tase on kõigile teada, minu jaoks on tegemist uue väljakutsega," ütles äsja Eesti koondisega Sloveeniasse jõudnud Piiroja. "Pallisin pikki aastaid Fredrikstadis - kasvasin klubi ja kohaliku eluga tihedalt kokku, olime klubiga nii tipus kui ka esiliigas, kindlasti pole sealt emotsionaalselt kerge lahkuda, aga tahan end veel proovile panna. Tuleb ka passi vaadata - olen 32-aastane ja võimaluse tekkides tuli sellest kinni haarata."

Piiroja sõlmis Vitessega 1+1 aastase lepingu. Samas klubis mängib ka väravavaht Marko Meerits.

Raio Piiroja on Eesti koondist esindanud 104 korda ning löönud 8 väravat. Aastatel 2002, 2006, 2007, 2008 ja 2009 valiti ta Eesti aasta parimaks jalgpalluriks.

Futboliit (talgpall)