Katari - Eesti sõprusmängule palgatakse kaasa elama võltsfännid?

 (8)
Katari - Eesti sõprusmängule palgatakse kaasa elama võltsfännid?
Kinni makstud fännid Dohas võrkpallivõistlusel.Foto: AP/SCANPIX

2022. aasta jalgpalli MM-i korraldajamaal on viimasel ajal kombeks spordivõistlustele palgata fännideks sisserännanud töölisi, et tribüünid päris tühjaks ei jääks.

Seoses kaheksa aasta pärast aset leidva suurvõistlusega rahvusvahelise meedia kõrgendatud tähelepanu alla sattunud Katar tahab näidata, et sport on riigis populaarne ning MM-i neile andmine igati õigustatud.

Viimane selline võltsfännidega üritus oli eelmisel kuul võrkpallivõistlus Qatar Open, kus tribüünidele toodi busside viisi kinni makstud "fänne", kes tegelikult osutusid Aafrikast ja Aasiast Katari rännanud töölisteks.

Rahvusvaheline Võrkpalliliit FIVB kirjutas oma võistlusülevaates, et publikurohkus valmistas neile heameelt, kuid Ghanast, Keeniast ja Nepalist pärit töölised tunnistasid AP-le, et nad olid seal vaid sellepärast, et neile maksti selle eest.

Samamoodi on käitunud Kataris jalgpalli- ja käsipallivõistlisye korraldajad. 27. detsembril võõrustab Doha Eesti - Katari jalgpalli maavõistlust ning karta on, et ka seal üritatakse publikunumbrit väikese kavaluse abil veidi kergitada.

Futboliit (talgpall)